Inteligence není jen výsadou lidí, ale stejně tak je obvyklá u našich psích kolegů. Ovšem každá rasa je na tom jinak a schopnost rychlé učenlivosti se liší. Některá plemena jsou vnímavější a schopná rychlejší „kultivace“. Kteří psi jsou na tom nejlépe a patří mezi ty nejposlušnější?

Na top 10 nejposlušnějších psů se podívejte se podívejte v tomto YouTube videu na kanálu Animal Insider:

Zdroj: Youtube

Jak se poznají nejposlušnější plemena

Jednotlivé rasy psů se kromě jiného od sebe odlišují i tím, jak rychle jsou schopni pochytit a naučit se nový příkaz. Podle odborníků jsou schopné ta nejchytřejší plemena psů zvládnout nový úkol maximálně po pěti opakováních a navždy si ho tak osvojit. Která to jsou?

Border kolie

Tento druh psa má velice sympatickou přezdívku a často se mu říká „Einstein všech psů“. Border kolie vyniká především v agility závodech, protože si dokáže velice brzy zapamatovat nové pokyny a příkazy. Jedná se o plemeno, které se dá vychovat tak, že poslouchá doslova na slovo. Ke svému blahobytu však potřebuje dostatek prostoru a také pravidelný aktivní pohyb. Jeho páníček by na to měl mít tedy dostatek volného času. Border kolie vyžadují také poměrně dost pozornosti, ovšem odmění vás svou poslušností, přítulností a klidem.

Pudl

Dalším skvělým parťákem, který se dá velice snadno vycvičit, je pudl. Jedná se opět o plemeno s vysokou inteligencí a snahou po nových výzvách a úkolech. Toto temperamentní plemeno vyžaduje pravidelný výdej energie, a tak je aktivní pohyb nezbytností. Stejně tak dopřejte pudlům častý kontakt se členy rodiny, má totiž rád pocit stability.

Německý ovčák

Opět jedno z nejchytřejších psů, které často využívá armáda a policisté. Svědčí to o prvotřídních schopnostech ovčáků, kteří mají navíc výborné záchranářské i hlídačské vlastnosti. Jsou nejen velice učenliví, ale bystří a zvídaví a také mají neskutečně rychlé reakce. Německý ovčák nevyžaduje ani tolik pozornosti, je sám silnou osobností, má však rád dojem pevné ruky. Je naprosto věrný své smečce, pro kterou je ochoten obětovat cokoliv a miluje přítomnost dětí.

Zlatý retrívr

Dalším reprezentantem chytrých a učenlivých psů je nepochybně zlatý retrívr. Během výcviku dosahuje rád vysokých cílů a má rád nové úkoly. Stejně tak jako v předchozím případě, toto plemeno využívá často policie, ale i slepci. Jeho šikovnost je až neskutečná. S přehledem dokáže po náležitém výcviku klidně otevřít dveře nebo šuplík a přinést požadovanou věc. Jedná se o věrného a oddaného parťáka, který vás vždy ochrání a bude stát na vaší straně. 

Související články

Zdroje: www.hobbio.cz, www.egoman.cz, www.spektrumzdarvi.cz