Německý ovčák

Německý ovčák se drží na špici žebříčku oblíbenosti už několik desítek let a jeho pozice je neohrozitelná. Je to věrný, bdělý, neúplatný, sebevědomý, ochranářský, ale zároveň inteligentní a rozvážný pes. Pro své vlastnosti je vhodný pro střežení majetku i jako rodinný společník.

Jezevčík

Lovecké plemeno existuje ve třech velikostech a se třemi typy srsti. Jako pomocník při výkonu myslivosti je využíván dodnes, ale stal se i milým společníkem. Z minulosti si nese touhu prosazovat si svou, je tvrdohlavý. Na druhou stranu je vděčný a nenáročný na péči. Kromě vyvážené stravy, aby se předešlo problémům s páteří, vyžaduje jen pohlazení a pravidelný pohyb.

Yorkshirský teriér

Yorkshirský teriér je ideální pes do bytu. Je nenáročný na prostor a je jedním z mála psích plemen, které nelíná. Potřebuje ale důslednou výchovu, aby i přes svou miniaturní velikost nepřerostl majitelům přes hlavu. Občas neúnavně štěká a vynucuje si společnost. Je zvyklý na pravidelnou dávku pozornosti, pak se mění v přítulného psa se vzhledem plyšové hračky.

Čivava

Čivava je mezi malými plemeny skutečným rekordmanem. Dožívá se šestnácti let, zvládne i velmi dlouhé procházky, je nenáročná na péči, je společenská a při správném výcviku je velice poslušná. V opačném případě může být agresivní. Jedinou nevýhodou je její křehké tělíčko, bojácnost a špatná snášenlivost hluku.

Border kolie

Poslední roky je toto plemeno čím dál oblíbenější. Má hravou a veselou povahu, je velice učenlivá a vděčná. Vyžaduje spoustu pohybu, špatně snáší nudu a samotu. Na nedostatečnou péči reaguje podrážděně, může být agresivní. I výcvik bývá kvůli její hyperaktivitě náročnější. Všechny povahové chyby ale nahrazuje její otevřené srdce a bystrost.