Top 10 nejvěrnějších psů
Zdroj: rzoze19 / Shutterstock.com

Top 10 nejvěrnějších psích plemen

Loajalita vůdči pánovi a jeho rodině je jednou z nejžádanějších vlastností u psů. Ačkoli jistý stupeň loajality nacházíme prakticky u všech psích ras, u některých je tato vlastnost mezi nejvýraznějšími. Chcete-li, aby váš budoucí pes byl vám i vaší rodině oddaný a spolehlivě plnil vaše příkazy, vybírejte z následujícíh plemen.

Bretaňský španěl

Bretaňský ohař Bretaňský ohař Zdroj: Andrew Williams / Shutterstock.com

Původně byli tito psi chováni jako lovečtí psi. Doslova vždy dychtí po tom, udělat radost  svému majiteli. Dobře mu naslouchají, a tak jsou pro lov opravdu vhodní. Toto středně velké plemeno vychází dobře jak s dospělými, tak s dětmi i se psy, nebo jinými domácími mazlíčky. Věrní, milující bretaňští španělé se stávají pro svou skvělou povahu stále častěji žádanými domácími mazlíčky. Jsou-li k tomu řádně vedeni, dělají svému pánovi jen radost.    

Bernardýn

Bernardýn Bernardýn Zdroj: Grigorita Ko / Shutterstock.com

Bernardýni byli původně chováni jako strážci švýcarského Hospice Saint Bernard. Odtud i jejich pojmenování. Jsou to psi s velkým srdcem, vždy připraveni zachránit ktaréhokoli člověka v nesnázích a také zoufalé lidi. V horských oblastech se donedávna využívali k záchraně osob zavalených lavinou. Tito chundelatí a mohutní domácí mazlíčci berou svou loajalitu a oddanost svým pánům velmi vážně. 

Jack Russell teriér

Jack Russell teriér Jack Russell teriér Zdroj: David Herraez Calzada / Shutterstock.com

Není dobré nechat se zmást velikostí těchto psů. Jsou to jedinci nabití energií. Mají velmi dobré srdce a budou vás chránit za každou cenu. Své majitele bezvýhradně milují. Jejich  osobnost je nejen temperamnentní, ale i vtipná a zábavná. Je to plemeno, které si  v posledních letech získalo velkou oblibu mezi chovateli. Snadno se trénují a jsou dychtiví, takže naučit je novým kouskům není problém.

Kuvasz

Kuvasz Kuvasz Zdroj: Bogerr / Shutterstock.com

Toto plemeno je extremně věrné a nyní používané spíše jako hlídač majetku než hlídač hospodářkýách zvířat, kterým bylo dříve. Jsou to klauni v psím hávu. A často si své veselé chování zachovávají až do dospělosti. Jedná se o psy velmi inteligentní, kteří však mívají svou hlavu. Proto je zapotřebí s nimi intenzivně pracovat. Mohou být tvrdohlaví, a tak je jejich výcvik nezbytností. Proto se nedoporučují začínajícím chovatelům psů.      

Novofundlanďan

Novofundlandský pes Novofundlandský pes Zdroj: D. Ribeiro / Shutterstock.com

Velké plemeno, jakým je novofundlandský pes, je také velkým přítelem člověka. Kromě loajality ke svému pánovi prokazuje také velkou lásku k vodě. Kdykoli je ochoten riskovat, aby z ní zachránil člověka před utonutím a zejména člena své rodiny. Zachraňují i ty lidi, kteří se netopí, ale šli si zkrátka jen zaplavat. Novofundlanďané jsou velcí psi s dlouhou srstí určení k životu ve venkovních prostorách, do bytů se příliš nehodí. Vyžadují dostatek cvičení.

Boxer

Boxer Boxer Zdroj: Lori Jaeski / Shutterstock.com

Boxeři patří k velmi ochranitelským psům, kteří jsou věrní nejen jednomu pánovi, ale celé své rodině. Vždy ji budou chránit. Jsou to velmi milující psi s veselou povahou. Dlouho dobu zůstávají povahově štěňaty, ačkoli už jsou fyzicky dospělí. A právě to z nich dělá jedno z nejoblíbenějších psích plemen. Hledáte-li věrného a všestranného psa, který je loajální k celé rodině, boxer je tím správným psem.

Akita

Akita Inu Akita Inu Zdroj: zoff / Shutterstock.com

Akity často přilnou k jednomu pánovi, kterého ctí nade vše. Připoutají se k jednomu členovi rodiny a toho ochraňují po celý život. Tito psi pocházejí z Japonska. Jsou středně velcí, mají krátkou srst a huňatý ocas a atletickou postavu. Rádi zůstávají venku v chladném počasí, které jim maximálně vyhovuje. Vyžadují hodně cvičení a nemají proto rádi, když jsou v bytě či v domě zavřeni dlouho o samotě.

Kolie

Kolie Kolie Zdroj: Pavel Shlykov / Shutterstock.com

Většina lidí si při zmínce o koliích představí známou filmovou hrdinku Lassie, která byla a stále je ukázkovým příkladem chování tohoto oblíbeného plemene psů. Původní rolí tohoto plemene byla ochrana stád ovcí a jejich hlídání. Časem se z těchto psů vyvinuli oblíbení lidští společníci, kteří mají vynikající osobnost a jsou velmi věrní. Dají se snadno trénovat, neboť jsou velmi inteligentní. Patří mezi ty nejlepší rodinné mazlíčky loajání ke všem členům rodiny.

Rhodéský ridgeback

Rhodéský ridgeback Rhodéský ridgeback Zdroj: Osetrik / Shutterstock.com

Rhodéští ridgebackové patří mezi velké psy. Jsou silní a svalnatí a jejich tělo je perfektně vyvážené od hlavy až po paty. Jsou to psi velmi vytvrvalí, temperamnentní a rychlí. Jsou ke svým majitelům láskyplní a loajální. Jsou poslušní a mají sklon potěšit svého pána za všech okolností. Vůči cizím lidem se však chovají odměřeně.

Welsh Corgi

Welsh Corgi Pembroke Welsh Corgi Pembroke Zdroj: Vera Reva / Shutterstock.com

Tito psi nejen, že jsou svému majiteli doslova oddáni, ale dělá jim velkou radost, když  mohou svého majitele jakkoli potěšit. A právě pro tyto vlastnosti jsou považováni za nejloajálnější psy. Corgi je znám také tím, že je oblíbeným psem britské královny. I když  stavba jejich těla nasvědčuje spíše opaku, jsou to velmi čilí psi, kteří rádi běhají a hrají si. Rádi zůstávají co nejvíce aktivní a se svými pány tráví jak chvíle her a zábavy, tak chvíle odpočinku. 

Akční letáky