Milující, věrní a společenští psi

I když je jasné, že nejsou všichni psi stejní a nelze ani bezvýhradně spoléhat na charakter, který je přisuzován každé rase, faktem je, že jistá podobnost v plemeni prostě je. Víte, které psí rasy patří k těm nejvěrnějším, co vás nepustí na krok a budou vás bezvýhradně milovat až za hrob?

Pokud jsou plemena, která snášejí absenci majitele velmi špatně, jsou i taková, kterým to vadí méně. Ano, na opačném konci žebříčku jsou psi, kteří si poradí dobře i bez vás. Nevadí jim být o samotě. Právě tyto psy vám představí videopříspěvek z YouTube kanálu Pet Spot.

Zdroj: Youtube

Pes cítí smutek i separační úzkost

Kteří psi patří k těm nejloajálnějším a nejtesklivějším po své lidské smečce? Jsou to takoví, kteří dokonce mohou trpět separační úzkostí. I když jsou k takovému chování některé psí rasy náchylnější, rozhodně zaleží i na individualitě zvířete a na jeho návycích.

Nezpomínejte však, že jakýkoli pes bude trpět dlouhým odloučením. Pořizovat si zvíře, na které nemáte čas, je sobecké a v podstatě i kruté. Snažte se zařídit si život tak, abyste se mohli věnovat i svému mazlíčkovi. Dvojnásob to platí pro štěňata!

Nejvěrnější psí plemena

Mezi jedny z nejoddanějších a nejfixovanějších plemen patří například labradorští retrívři. Jsou to psi, kteří se skutečně cítí být právoplatným členem rodiny a opuštění berou velmi těžko. Samozřejmě se najdou i tací, kteří k rodině nikdy nepřimknou, utíkají a přítomnost či nepřítomnost majitele je nijak nevzrušuje. Podobně jsou na tom také zlatí retrívři, kteří často trpí separační úzkostí.

Velmi oddaní, a to skutečně až za hrob, jsou také němečtí ovčáci. Psi pracovní a schopní velké disciplíny jsou dobře trénovatelní právě pro svůj blízký vztah k lidem. Právě vlčáci, jak jim hovorově často říkáme, jsou psi, kteří velmi teskní za svými majiteli.

Velmi pevný vztah k majitelům a trenérům mají také border i dlouhosrsté kolie. Plemena se sice v mnohém liší, ale obě psí rasy špatně zvládají dlouhé osamění.

Velký pyrenejský pes, ale také slovenský čuvač, jsou velká plemena podobná si také bílou dlouhou srstí. Oba typy psů jsou oddanými společníky a parťáky na život i na smrt.

Smrtelně vážně berou své majitele také rotvajleři. Jsou to psi silní a jejich smečka je pro ně nesmírně důležitá. Milují svoji rodinu a jsou jejím ochráncem, stejně tak jako majetku, který berou také za svůj.

Související články

Zdroje: hobbio.cz, rd.com