Existuje celá řada neobvyklých psích plemen, která možná ani neznáte. Tyto mazlíčci se v parcích nevyskytují tak často, jako třeba border kolie nebo zlatý retrívr. Kromě toho, že jsou považovány za nejvzácnější psí plemena, mají rovněž vysokou pořizovací cenu, za kterou si je může dovolit jen opravdu málokdo. Věděli byste, o které psy se jedná?

Jakých 20 plemen psů je na světě nejvzácnějších, můžete zjistit z videa na YouTube, na kanálu The Finest:

Zdroj: Youtube

Plemeno příbuzné chrta

Azavak je plemeno pocházející z Afriky, konkrétně z oblasti údolí Azawakh, po kterém také dostal své jméno. Tito psi jsou známí svou štíhlou postavou a elegantním pohybem. Jsou to rovněž vynikající hlídači a mají vrozený lovecký instinkt.

Azavak je proto pes s vysokou energetickou úrovní, což znamená, že potřebuje dostatek pohybu a aktivit, aby zůstal šťastný a zdravý.

Působení vznešeného dojmu

Jedno z nejstarších psích plemen, které existuje, je saluki. Tento pes pochází z Blízkého východu, kde byl chován k lovu gazel a jiné divoké zvěře.

Saluki je elegantní a majestátní pes s dlouhou a štíhlou postavou. Jeho krása ho činí velmi vzácným a vyhledávaným plemenem po celém světě. Oblíbený je však také pro svou citlivou a přátelskou povahu.

Vydrařské řemeslo psa

Otterhound je anglické plemeno, které bylo původně chováno k lovu vyder. Tato historie je ovšem dělá mnohem vzácnějšími, než jsou běžná psí plemena, jelikož se s touto činností zřídkakdy setkáte.

Tito psi jsou navíc velcí, silní a mají voděodolnou srst. Nemusíte se jich ale bát, jelikož to jsou psi přátelští a společenští, kteří překypují oddaností své rodině.

Hlídač v podobě tibetské dogy

Tibetská doga se považuje za jedno z největších a nejvzácnějších psích plemen na světě. Její název napovídá, že pochází z Tibetu, kde byla původně chována pro své silné hlídací instinkty. Tibetská doga je nejen impozantní velikostí, ale také svou nezávislostí a loajalitou vůči své rodině.

Roztomilý malý lvíček

Lvíček je plemeno psa s krásnou, až přímo luxusní srstí, které má svůj původ ve středověké Evropě. Tito psi jsou známí svou přátelskou povahou a láskou k rodině, což z nich činí skvělé společníky pro lidi všech věkových kategorií.

Zároveň jsou velmi ochotní učit se novým trikům a cvikům, díky čemuž se hodí pro agility a další sporty se psem. Jejich vzácnost ovšem spočívá v jejich malém počtu a také ve složitosti údržby jejich srsti, která vyžaduje pravidelnou péči a střih.

Související články

Zdroje: nylabone.com, euro.cz, zena-in.cz