Psi jsou skvělí parťáci. Poskytují nám lásku, společnost a jsou tu vždy, když je potřebujeme. Věděli jste ale, že psi mají mnohem víc, než se na první pohled zdá? Všichni víme, že jsou nejlepšími přáteli člověka po tisíce let, ale naši čtyřnozí přátelé mají mnohem víc, díky čemuž jsou opravdu úžasní.

Na video od AnimalWised o faktech o psech, které by vás mohly překvapit, se podívejte na YouTube:

Zdroj: Youtube

Jejich čich je minimálně 40 krát lepší než náš. Oblast buněk v mozku, které detekují různé pachy, je u psů mnohem větší než u lidí. To znamená, že váš pes dokáže zachytit mnohem více pachů než vy.

To je důvod, proč jsou psi často používáni k vyčmuchání lidí, drog a dokonce i peněz. Díky svému úžasnému čichu mohou psi také pomáhat detekovat zdravotní problémy u lidí, což je jedna z neuvěřitelných vlastností, kterou mají.

Mají lepší čich i sluch než lidé

Spolu s jejich nosy je i jejich sluch velmi citlivý. Všichni víme, že psi slyší mnohem vyšší frekvence než my, ale věděli jste, že slyší i dále? Obecně platí, že psi slyší mnohem jemnější zvuky než my, takže slyší věci, které jsou mnohem dál. Tato schopnost jim umožňuje být skvělými strážci a pomáhat lidem například jako asistenční psi.

Někteří mají tak dobrý nos, že dokážou vyčenichat dokonce i zdravotní problémy. Používají se k diagnostice konkrétního stavu nebo k upozornění majitelů, pokud potřebují další léky. Někteří jsou dokonce cvičeni, aby vyčmuchali covid-19. Tato schopnost psů je opravdu fascinující a může mít velký vliv na lidské zdraví a životy.

Detekují nejrůznější zdravotní problémy

Psi mají 18 svalů ovládajících uši. Pokud máte psa, můžete si všimnout, že se jeho uši hodně pohybují. Svaly jim pomáhají mírně změnit směr uší, aby lépe slyšeli zvuky kolem nich, a hrají opravdu velkou roli v tom, že nám říkají, jak se naši psi cítí. Tato schopnost ušních svalů je jedním z mnoha fascinujících aspektů psí anatomie.

Psi jsou opravdu úžasní tvorové s neuvěřitelnými schopnostmi, které nás stále překvapují a fascinují. Jejich vynikající smysly jako je čich a sluch a schopnost detekce zdravotních problémů jsou jen některé z mnoha důvodů, proč jsou psi tak výjimeční.

Nenechte se zmást jejich vnějším vzhledem - psi mají mnohem víc, než si dokážeme představit, a jejich přítomnost v našich životech je nepostradatelná.

Související články

Zdroj: www.youtube.com, www.neposlusnetlapky.cz