obrázek z archivu ireceptar.cz
Zdroj: Archiv ireceptar.cz

Nové psí plemeno: Eurasier je dokonalý k dětem i seniorům a má nádherná štěňata

Pokud si přejete spolehlivého parťáka celé rodiny včetně dětí, ideální volbou je pes, který byl jako skvělý společník přímo vyšlechtěn. Je klidný, přívětivý, přizpůsobivý a oddaný. Má vynikající sociální schopnosti i atraktivní vzhled.

Šlechtění mění nejen vzhled rozmanitých psích plemen, ale i jejich povahu. Eurasier je nejmladší německé plemeno uznané mezinárodní kynologickou federací FCI. Tento pes byl hned od začátku cíleně šlechtěn jako rodinný pes, z čehož plynou jeho skvělé povahové vlastnosti.

Jak vzniklo nové plemeno?

Zakladatel plemene Julius Wipfel v roce 1960 spojil psy plemene čau–čau a vlčího špice a po 12 letech základního chovu vkřížil do tohoto „vlčího čaua“ ještě samojedy. Tím získal do linií přívětivost a pes tak měl očekávaný úspěch.

štěnata eurasiera štěnata eurasiera Zdroj: Archiv ireceptar.cz
  • obrázek z archivu ireceptar.cz obrázek z archivu ireceptar.cz Zdroj: Archiv ireceptar.cz

    Pokud koupíte štěně od "chovatele", který vám svůj chov neukáže, pochází patrně z nelegální "množírny", kde psi v otřesných podmínkách klecí sotva přežívají jako stroje na výrobu štěňat!

    Eurasier má přirozenou stavbu těla, vynikající přizpůsobivost a sociální schopnosti.
  • Vyniká také hezkými barvami, je atraktivní, svým zjevem budí respekt.
  • Má klidnou a vyrovnanou povahu s vysokým prahem vzrušivosti.

Skvělý přítel člověka

Po čtyřiceti letech chovu byl z Eurasiera vyšlechtěn okouzlující pes, který je schopen výborně se přizpůsobit domácím poměrům. Je vhodný pro chov na venkově i v bytech, je schopen se dobře sžít s podmínkami moderního prostředí. V rodině se cítí dobře a pro děti je dobromyslným přítelem.

eurasier má atraktivní barevné varianty eurasier má atraktivní barevné varianty Zdroj: Archiv ireceptar.cz

V roce 1973 bylo tomuto psímu plemenu přiděleno jméno eurasier, které poukazuje na původ výchozích plemen, ve stejném roce bylo uznáno FCI.

Akční letáky