obrázek z archivu ireceptar.cz
Zdroj: Archiv ireceptar.cz

Pardubické závodiště: Koně v akci

Obdivujete koně, protože jsou nejen krásní, ale také tolik různí? Protože jsou rychlí jako vítr, ale i neúnavní pracanti? V Pardubicích na dostihovém závodišti se každý rok koná mezinárodní výstava, která představuje chov koní v jeho velké rozmanitosti.

Výstavu o koních a lidech pořádá pardubická společnost Dostihový spolek a Asociace svazů chovatelů koní České republiky už druhé desetiletí. 

Na tři zářijové dny přijíždějí na dostihové závodiště do Pardubic chovatelé koní z České republiky i zahraniční. Návštěvníci se mohou potěšit pohledem na krásná zvířata a stejně tak se zajímat o novinky v souvisejících oborech, ať je to sedlářství nebo třeba umělecké ztvárnění světa koní. 

K vrcholné chovatelské přehlídce patří řada soutěží. Například o titul nejsilnějšího koně se ucházejí chladnokrevníci při klání v těžkém tahu. Soutěží rovněž v orbě. Probíhají plemenné šampionáty. 

Dostihoví atleti, lesní siláci, barokní noblesa, western...

Víkend nabízí ukázky westernového ježdění, vozatajského umu, parkurů,  drezury, ovládání koně v dámském sedle, nevídaných vícespřeží a dalších jezdeckých či pracovních disciplín.

Čestnými hosty výstavy bývají dvounohé i čtyřnohé legendy dostihových závodišť. Ovšem stejnou pozornost věnuje řada návštěvníků chladnokrevníkům, jejich obdivuhodným pracovním schopnostem a také informacím o možnostech využití koní v malém hospodářství. 

V programu chovatelského svátku mají své místo umění a média. Počínaje výstavami dětských prací přes žánrové dokumenty, reportážní fotografie a konče výtvarnými díly všeho druhu,  vše spojuje motiv koně. Mnozí autoři tady osobně své práce i prodávají.

Foto Pardubické závodiště

Akční letáky