Většina z nás si pejska vybírá podle vzhledu. Čím je štěňátko odlišnější, tím je originálnější a samozřejmě žádanější. Vítaná je jakákoliv forma kreativity matky přírody – od flíčků, barvy očí, srsti až po tvar oušek. Ať už má váš pes barvu srsti jakoukoli, určitě je důležité se o ni náležitě starat.

Na videu uvidíte, jak můžete svého pejska kartáčovat a trimovat:

Zdroj: Youtube

Čokoládová přináší smůlu

Veterináři z australského Sydney zkoumali 33 320 labradorských retrívrů všech různých barev. Při svých výzkumech došli k šokujícímu zjištění, že pejsci s čokoládovou barvou srsti mají dvakrát vyšší výskyt bolestivých ušních infekcí a čtyřikrát více trpí na kožní choroby, než jejich zlatí či černí soukmenovci. Aby toho nebylo málo, tak čokoládově zbarvení retrívři mívají ještě navíc i výrazné problémy s klouby.

Originál s temnou budoucností

Krutost přírody vůči čokoládovým retrívrům nezná hranic. Zatímco zlatě zbarvení pejsci téhle rasy se běžně dožívají 12,1 roku, čokoládový retrívr si život užije jen o dva roky kratší. Pak se nabízí otázka: proč je mezi jinak barevnými pejsky taková nespravedlnost?

Podle vědců by mohlo být na vině přešlechtění retrívrů, kdy chovatelé se snaží produkovat štěňata módních barev. Právě čokoládově zbarvení „hafani“ jsou u téhle rasy něco speciálního. Bohužel, spousta lidí, kteří si za módního pejska připlatí, vůbec netuší, že jejich finanční ztráta bude ještě větší. Veterinární péče u takových pejsků pak něco stojí.

Související články

Zdroje: www.zvirecizpravy.cz, www.youtube.com