Jak naplnit misky v útulku
12. 9. 2017

Jak naplnit misky v útulku

Chcete strávit nevšední odpoledne věnované čtyřnohým mažlíčkům? Čeká vás veterinární poradna a bohatý doprovodný program pro děti. Jedním odpolednem to ale nekončí. Kampaň na podporu zvířecích útulků se rozjíždí už podeváté.

psi čekají na plnou miskuLetos na podzim si opušťěná zvířata přilepší na stravě. Nadace na ochranu zvířat a společnost Mars totiž spouštějí kampaň "Pomozte naplnit misky v útulcích," která v minulých osmi ročnících do útulků přinesla více než 330 tun kvalitního krmiva. Zapojit se může každý, princip je velmi jednoduchý. Stačí si v období od 13. září do konce října koupit ve vybraných řetězcích jakýkoli výrobek značek Pedigree a Whiskas a společnost Mars poté daruje suché krmivo potřebným útulkům. Ty tak ušetří peníze, které mohou investovat do nejnutnějších oprav, přístavby nových kotců a lékařské péče o své svěřence.

Psi a děti spolu na Zličíně

hravá mláďata

Součástí kampaně je také odpoledne věnované vašim mazlíčkům a péči o ně. Uskuteční se 22. září před hlavním vchodem do Metropole Zličín. V rámci programu si od 12 do 18 hodin budete moci promluvit s přítomným veterinářem. Chybět nebude ani kynologická poradna. Na místě se objeví hned několik psích svěřenců z  útulků Dobříš a Voříškov, které jsou prostřednictvím kampaně podporované. Vezměte s sebou i své ratolesti, pro které budou v dětském koutku připravené zajímavé aktivity, jako například malování na obličej nebo výroba hraček pro psy.

Jak vypadá běžný den v útulku?

Jedním z útulků, který v loňském roce díky kampani "Pomozte naplnit misky v útulcích" získal 4 palety krmiva, je Psí útulek Bouchalka. Funguje již od roku 1993 a je jedním z největších zařízení tohoto typu u nás. Můžete se tu přesvědčit, že práce v útulku není nic jednoduchého. V tomto povolání neexistuje pravidelná pracovní doba. Vše se řídí podle potřeb psích nájemníků.  

Pracovní doba začíná v 8 hodin. V letních měsících, kdy je velké teplo, i dříve. Ošetřovatelé míří hned do kotců, kterých je v Psím útulku Bouchalka sto. Jejich prvním úkolem je vyměnit vodu v miskách, případně misky vymýt. To se pak opakuje během dne ještě minimálně dvakrát.  Následuje krmení. Psům  servírují směsi suchého krmiva. Při plnění misek si ošetřovatelé všímají stavu jednotlivých psů a případné zdravotní problémy okamžitě řeší. Dále přichází na řadu úklid kotců. Je rovněž nutné například zasypat díry, které pes vyhrabe.Psí útulek Bouchalka

V průběhu celého dne probíhá příjem psů. Každý nový přírůstek je nejprve prohledán čtečkou čipů. Pak mu ošetřovatel založí kartu a psa zapíše do knihy příjmů. Poté je pejsek odveden ošetřovatelem do svého kotce a vyfotografován. Fotografie se zveřejňují na sociálních sítích a webových stránkách útulku hned druhý den.

Jeden klik naplní misku

jeden klik stačíDalší organizací, která se celoročně stará o naplňování misek v psích útulcích, je Nadační fond Psí naděje zaštítěný výrobcem krmiv Brit. Přispět je časově nenáročné, nemusíte věnovat peníze ani energii. Stačí na webové stránce pesweb.cz/cz/naplnte-misky kliknout na ikonku „naplnit misku“ a je hotovo. Stejný systém dárcovství Brit provozuje i na stránce www.clickandfeed.cz. Také dlouhodobě věnuje část výtěžku na výcvik asistenčních psů.

Autor Ludmila Rychterová.

Vložte nový komentář jako nepřihlášený uživatel nebo se přihlaste.
Povinné položky jsou označeny *

Napište číslicí výsledek příkladu: dvamínusjedna = 

Pokud jste již registrováni na iReceptáři, přihlaste se svým uživatelským jménem a heslem.
Povinné položky jsou označeny *

Diskuse

vložit dotaz »

Útulky v ČR

(Tereza), 1. 4. 2018, 20:19

Dobrý den,

mohlo by Vás také zajímat, jaké útulky se nacházejí v blízkosti Vašeho bydliště.

PředchozíDalší
Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2018. Autorská práva vykonává vydavatel.
Jakékoli užití části nebo celku, zejména rozmnožování a šíření jakýmkoli způsobem (mechanickým nebo elektronickým)
i v jiném než českém jazyce bez písemného svolení vydavatele je zakázáno. ISSN: 1805-9465.

© 2018 VIZUS | Používáme redakční systém Vizus CMS