Sůl na psích tlapkách pálí víc než mráz
12. 1. 2017

Sůl na psích tlapkách pálí víc než mráz

Posypová sůl ničí i kožené boty. Co potom nechráněné psí tlapky? Pokud se posolenému chodníku nemůžete vyhnout, tlapky svému kamarádovi ošetřete před procházkou i po ní.

Sůl na chodnících netrápí jenom rostliny podél silnic, ale také pejsky, kteří po ní bosky chodí. Psí tlapky toho vydrží hodně, nevadí jim běhání po mnohdy drsné zemi, ale jakmile se projdou po zasoleném chodníku, je zle. Sůl pokožku na polštářcích vysušuje a leptá.

 Neoprénové bačkůrky chrání tlapky před solí

Obout nebo namazat

K dostání jsou dokonce speciální ochranné „botičky“ pro tlapky z neoprenu, které mohou posloužit alespoň na chvíli, při chůzi po zasolené zóně na vytouženou čistou louku. Ale ne každý pes botičky snese. Zato důkladné promazání tlapek před procházkou vydrží každý – promažte je speciálním krémem na tlapky nebo mastným neparfemovaným krémem (nejlépe dermokosmetikou z lékárny). Ihned po návratu pejskovi tlapky důkladně omyjte, aby je sůl dále nedráždila, a také aby si je nezačal olizovat. (Nikdy ho nenechte olizovat si tlapky na procházce, nebo dokonce olizovat samotný posolený led a sníh). Po umytí a lehkém osušení tlapky znovu namažte. Kromě zmíněných krémů je prospěšný i rostlinný olej či sádlo, ale takové dobroty na tlapkách většinou dlouho nevydrží.

Sůl psím tlapkám škodí

Někdy může pes kulhat skutečně kvůli mrazu samotnému. Mezi teplými polštářky tlapky se při chůzi na sněhu utvoří ledová hrudka, která při každém kroku bolí. Snadno ji však nahmatáte a odstraníte.

Autor Jana Bucharová.

Vložte nový komentář jako nepřihlášený uživatel nebo se přihlaste.
Povinné položky jsou označeny *

Napište číslicí výsledek příkladu: devětpluspět = 

Pokud jste již registrováni na iReceptáři, přihlaste se svým uživatelským jménem a heslem.
Povinné položky jsou označeny *

Diskuse

vložit dotaz »
PředchozíDalší
Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2019. Autorská práva vykonává vydavatel.
Jakékoli užití části nebo celku, zejména rozmnožování a šíření jakýmkoli způsobem (mechanickým nebo elektronickým)
i v jiném než českém jazyce bez písemného svolení vydavatele je zakázáno. ISSN: 1805-9465.

© 2019 VIZUS | Používáme redakční systém Vizus CMS