Jablečný ocet se dá používat nejen k dochucení pokrmů, ale jedná se i o účinnou dezinfekci, perfektního pomocníka při úklidu domácnosti, ale můžete ho snadno využít i v péči o vašeho domácího psího mazlíčka. Má totiž velmi blahodárných účinů na jeho zdraví.

Jak se dá v péči o psy využít jablečný ocet? Na to se podívejte v tomto videu na YouTube, na kanálu Kyara Macchiato:

Zdroj: Youtube

Pro psy nezbytnost

Jablečný ocet je přírodní produkt, který je doslova nadupaný vitamíny, minerály a účinnými antioxidanty. Zároveň je bohatý na kyselinu octovou, která má silné antibakteriální, antifungální a antiparazitické účinky. Jablečný ocet pomůže psům nejen značně zlepšit kvalitu srsti, ale i pokožky a zubů. Zároveň výborně podporuje trávení a ochrání vašeho miláčka i před nežádoucím hmyzem a nebezpečnými roztoči.

Do misky s vodou

Pokud chcete, aby váš pes zdravotně prospíval, přidávejte mu jablečný ocet do krmné dávky. Díky tomu bude mít zvíře lepší imunitu, posílený metabolismus a mnohem lepší trávení. Na každých 30 kg tělesné váhy dejte do misky s vodou 2x denně kávovou lžičku, a to 2 až 3x do týdne.

Zdravá pokožka

Oplachy z jablečného octa jsou skvělým řešením na kvasinky. Jsou na ně náchylná psí plemena, která mají v oblibě vodu, díky které se jim v pokožce psů daří. Kvasinky však nesnáší kyselé pH jablečného octa. K oplachům si připravte směs jablečného octa s vodou, které smíchejte v poměru 1:1. Oplachy provádějte dle potřeby nebo 2x denně.

Čistá srst bez zápachu

Protože je jablečný ocet také výborný pohlcovač pachů, můžete ho využít k jejich likvidaci i u psů. Vyrobte si výše uvedený octový roztok, nalijte ho do lahvičky s rozprašovačem a aplikujte ho na srst zvířete. Nejenže ocet pohltí nepříjemné zápachy, ale srst bude ve výsledku pěkně lesklá a půjde vám také mnohem lépe kartáčovat.

Odradí klíšťata

Roztok z jablečného octa můžete využít také jako odpuzující vrstvu proti klíšťatům a blechám. Než půjdete s pejskem ven, nastříkejte ho. Nepřehánějte to však s množstvím, obzvlášť, pokud má zvíře citlivou pokožku.

Čištění uší

Jablečný ocet je díky svým antibakteriálním a odmašťovacím schopnostem velice vhodný na čištění psích uší. V roztoku smíchaném v poměru 1:1 namočte kousek vaty nebo kosmetický tampón a vytřete jím psovi případné nečistoty z obou uší.

Související články

Zdroje: www.ruskypes.cz, www.radaveterinare.cz