Kanadský retrívr miluje vodu a aportování.
Zdroj: Helen Marz / Shutterstock.com

Psí plemena, která nejvíce miluji vodu a nejlépe plavou

Jste vodní živel a léto si nedokážete představit bez pobytu u vody, paddleboardingu nebo plachtění na lodi, a zároveň toužíte po psím kamarádovi, který vaše nadšení bude sdílet a doprovázet vás i na rozbouřené vody? Máme pro vás pět plemen, které horko těžko z každé louže vytáhnete.

Portugalský vodní pes

Portugalský vodní pes miluje vodu. Portugalský vodní pes miluje vodu. Zdroj: Lynda McFaul / Shutterstock.com Chlupáč, který miluje vodu, a zároveň je oddaným rodinným psem a jeho srst je hypoalergenní. To je Portugalský vodní pes. Původně doprovázel rybáře na lodích a pomáhal s naháněním ryb do sítí. Díky své trpělivosti téměř neštěká a je zvyklý i na menší prostor. Náročná je ale péče o jeho srst, kterou je třeba denně rozčesávat. Dva jedince tohoto plemene, kteří se jmenují Bo a Sunny, vlastní i bývalý prezident Spojených států amerických Barack Obama.

Landseer

Landseer velmi miluje vodu a tak bývá využíván jako vodní záchranář. Landseer velmi miluje vodu a tak bývá využíván jako vodní záchranář. Zdroj: Melounix / Shutterstock.com

Velkého huňatého psa podobného novofoundlandskému psu přivezli v 19. století angličtí a francouzští námořníci z Newfoundlandu. Doma pomáhali při lovu ryb a tahali vozíky a saně. Toto psí plemeno miluje aportování předmětů z vody a mazlení. Jelikož je to pes většího vzrůstu, není vhodný do bytu nebo kotce.

Irský vodní španěl

Toto plemeno má vynikající čich a miluje aportování. Pokud mu hodíte míček do dalekého rákosí, uděláte z něj nejšťastnějšího psa pod sluncem. Je vitální, odhodlaný a odvážný a svou inteligencí i vzhledem je srovnáván s pudly. Rád si hraje a učí se nové věci, při lovu však může být i ostrý a po člověku, co mu chce míček z vody vzít, se dokáže i ohnat. Jinak je kamarádský a věrný společník.

Kanadský retrívr

Nova Scotia Duck Tolling Retriever je jedním z šesti plemen loveckých psů přinašečů, retrívrů, a zároveň nejmenší a nejmladší z této skupiny. Miluje vodu a aportování, které majitelé tohoto plemene označují za fanatické. Lehce se dá tedy motivovat a díky své inteligenci se dobře cvičí. Je velmi aktivní a potřebuje pravidelný pohyb.

Vydrař

Otterhound neboli vydrař velmi miluje pobyt ve vodě. Otterhound neboli vydrař velmi miluje pobyt ve vodě. Zdroj: Christian Mueller / Shutterstock.com

Vhodný rodinný společník a věrný přítel, to je Otterhound neboli vydrař, staré lovecké plemeno vyšlechtěné k lovu vyder. Má mezi prsty blány, a tak je velmi zdatný a rychlý plavec. Jeho dlouhá a mastná srst nepropouští vodu a nevyžaduje ani velkou péči. Stačí ji čas od času vyčesat. Tento pes miluje fyzickou zátěž a je vhodný i do venkovního kotce.

Akční letáky