Bostonský teriér je hravý a mazlivý.
Zdroj: bubutu / Shutterstock.com

Psí plemena, která skoro neštěkají

Štěkot k psům patří, ale ne vždycky je příjemný. Pokud toužíte po psím kamarádovi, ale dali byste přednost nějakému tiššímu, můžete se při výběru inspirovat naší pěticí. V té jsou totiž psi, které příliš často štěkat neuslyšíte.

Jsou plemena, která štěkají vydatně, a naopak plemena, která s tímto projevem šetří. Právě o taková se často zajímají lidé ve městech, protože pes, který je ustavičně slyšet, není v činžovním domě zrovna vítaný. Na druhou stranu, drilovat psa, kterému je časté štěkání vlastní, není moudré ani k psovi citlivé, proto je od přírody tiché plemeno v takové situaci ideálním řešením. Následující výběr zahrnuje bytové mazlíčky i plemena vhodná k lovu a venkovské idyle, které spojuje fakt, že na štěkání si prostě nepotrpí.

Japonský chin

Toto velmi staré plemeno dělalo původně společnost příslušníkům japonského císařského dvora, ale v 2. polovině 19. století se stalo oblíbeným společníkem i evropské a americké smetánky.

Jaonský chin patří mezi tiché psy.

Nevelký chundelatý psík většinou černobílé barvy má nekonfliktní a přizpůsobivou povahu, je přítulný a jeho široká tvář s velkýma kulatýma očima přímo vybízí k mazlení. Je tichý a neagresivní, nenáročný na pohyb, zato miluje společnost svého pána.

Italský chrtík

Nejmenší z rodiny chrtů patří k nejstarším společenským plemenům, jehož kořeny sahají až do starého Egypta. Tenhle štíhlý, hravý elegán miluje svého pána a rád se mazlí, zároveň je i bystrý a učenlivý.

Italský chrtík je bezmezně oddán svému pánovi, bez jeho společnosti trpí.

Není příliš hlučný, zato má stále lovecký instinkt, jakmile vidí něco rychle se pohybujícího, vyrazí za tím. Je proto nutné dávat dobrý pozor třeba v blízkosti silnice s jedoucími auty. Jinak je teplomilný chrtík nenáročný a svým majitelům se odměňuje veselou povahou.

Bostonský teriér

Toto plemeno vyšlechtěné původně pro psí zápasy, v nichž ale příliš nevynikalo, se později využívalo pro lov hlodavců, ale nakonec se našlo v úloze společníka. Je to inteligentní a bystrý pes s dlouhou pamětí, ale zároveň je hravý a mazlivý.

Bostonský teriér

Jako společenskému plemenu je mu nejlépe v příbytku s jeho majiteli, už kvůli krátké srsti není vhodný pro chov venku, zato je možné chovat jich i víc, protože si rozumí a nejsou dominantní.

Labradorský retrívr

Tento mohutný pes vážící i více než 30 kg byl původně využíván k lovu kachen. Z té doby mu zůstala záliba v plavání, ke kterému je skvěle uzpůsoben, jeho srst nepropouští vodu a mezi prsty má blány, které mu pohyb ve vodě usnadňují.

Labradorský retrívr

Kromě toho je ale nesmírně milým, přátelským a společenským psem, který je také velmi inteligentní, učenlivý a ochotně plní všechny úkoly. Právě díky snadnému výcviku a přátelské povaze se využívá i jako asistenční pes.

Bloodhound

Tento lovecký pes s vynikajícím čichem není vhodný do bytu, je to plemeno náročné na pohyb, a proto ocení spíš zahradu, přesto vyžaduje i každodenní procházky.

Bloodhound

Zároveň je klidný a rozvážný, miluje svou rodinu, má výborný vztah k dětem a rád si s nimi hraje. Vzhledem ke své mírné povaze je mu dobře i chovanému ve smečce.

Akční letáky