Angličtí buldoci jsou hraví skvělí společníci vhodní k dětem.
Zdroj: Angyalosi Beata / Shutterstock.com

9 psích plemen, která zůstávají nejdéle divokými a hravými štěňaty

Majitelé psů si často povzdechnou, proč jejich psi tak rychle vyrostou ze štěněte. Nejraději by měli doma pořád ta hravá chundelatá stvoření, která se stále chtějí mazlit a hrát si. Pokud k těmto lidem patříte i vy, měli byste vybírat z následujících plemen, která zůstávají štěňaty opravdu dlouhou dobu.

Ke psům, kterým to trvá o poznání déle, než doopravdy dospějí, patří boxeři, dalmatini, bíglové, zlatí a labradorští retrívři, bernardýni, jorkšíři, angličtí buldoci a papilloni.  

1. Anglický buldok

Buldoci milují společnost lidí a za dlouhou dobu prošli velmi značnou proměnou, stali se skvělými domácími mazlíčky, kteří mají ke svým lidem silný vztah a jsou jim velmi oddaní. Jsou to psi velmi tolerantní, hraví a milují stejně tak společnost jiných psů jako společnost dětí. Patří k mimořádně inteligentním plemenům. Povahově jsou klidní, něžní, ale mohou být i tvrdohlaví. Tito sympatičtí cvalíci na krátkých nohách si hrají rádi, i když jejich tělesná konstituce jim neumožňuje dlouhý nebo namáhavý pohyb.

2. Bernardýn

Obří plemeno svatobernardských psů má štěňata, kterým trvá od dvou do tří let, než psychicky i fyzicky dorostou do podoby dospělého bernardýna. Pořídíte-li si tohoto čtyřnohého společníka, máte záruku, že budete mít doma štěně déle, než kdybyste si pořídili štěně jiného plemene.

Klauni psího světa, tak bývají boxeři často označováni. Klauni psího světa, tak bývají boxeři často označováni. Zdroj: cynoclub / Shutterstock.com

3. Boxer

Boxeři bývají označováni za klauny psího světa, a tak se s nimi budete dobře bavit po celý jejich život. Jsou nabití energií a touží si hrát celé dny, je s nimi legrace a zábava každý den. Velmi jim totiž záleží na tom, aby svého pána potěšili. Jejich charakteristické rysy jako hravost a energičnost jim zůstávají až do stáří.

4. Bígl

Bíglové jsou veselí, čilí a hraví psi. Někdy s nimi může být potíž při výcviku. Rádi následují nejrůznější zajímavé pachy a méně raději už poslouchají pokyny svého pána. Je jim vlastní jistý stupeň tvrdohlavosti, ale určitě vám všechno vynahradí díky svým převažujícím dobrým vlastnostem.

Osobnost dalmatinů je založena na hravosti, ale i na tvrdohlavosti. Osobnost dalmatinů je založena na hravosti, ale i na tvrdohlavosti. Zdroj: patostudio / Shutterstock.com

5. Dalmatin

Podobně to mají s hravostí a tvrdohlavostí také dalmatini, tak půl na půl. Bez dobrého výcviku může nastat problém s jejich hravostí a zvídavostí. Jsou to dvě vlastnosti, které dalmatiny dlouho udržují v hravém věku. Dobrý výcvik je u nich proto podmínkou.

6. Jorkšír

Jorkšírům snadno uvěříme jejich hravost už kvůli jejich fyzické konstituci. Ta odpovídá po celý jejich život velikosti hraček. S jorkšírem máte zkrátka jistotu, že se váš pes bude nejen chovat, ale i vypadat jako hravé štěně.

Labradorští retrívři patří mezi hravé psy, a to v každém věku. Labradorští retrívři patří mezi hravé psy, a to v každém věku. Zdroj: Eric Isselee / Shutterstock.com

7. Labradorský retrívr

Poslušnost, hbitost a láska k svým lidem společně s hravostí a dobrou náladou činí z těchto psů nadmíru oblíbené plemeno. Často se tito psi pořizují do rodin s dětmi, a tak je třeba labradory dobře vycvičit. Svou vahou a častým sklonem vítat své členy smečky jsou schopni porazit dospělého, natož dítě. Velkou částí své osobnosti zůstávají štěňaty po celý život. Jsou milí a neagresivní, a proto jsou tak oblíbenými společníky nás lidí. Nezklamou ani jako přátelé dalších psů v rodině.

8. Papilon

Toto poněkud nedoceněné plemeno psů má v povaze dokonalé společenské chování. To je ale důvod, proč se papiloni necítí dobře, jsou-li osamoceni. Neradi bývají dlouho bez své rodiny. Jsou to takoví malí závisláci. Zároveň jsou velmi přítulní, hraví a aktivní, takže si s nimi užijí spoustu zábavy nejen dospělí, ale i děti. 

Zlatý retrívr má v sobě kus hravosti i po celé období dospělosti. Zlatý retrívr má v sobě kus hravosti i po celé období dospělosti. Zdroj: Photo-SD / Shutterstock.com

9. Zlatý retrívr

Zlatí retrívři jsou psi jedinečných kvalit. Patří mezi nejinteligentnější plemena a zároveň zůstávají mezi nejvšestrannějšími psy a snadno vycvičitelnými plemeny. Tito psi milují zábavné aktivity, které mohou vykonávat společně se svým pánem. Mohou trpět projevy úzkosti z odloučení od svého pána, i v tomto se chovají poněkud více „dětsky“.  

Někteří chovatelé řadí mezi hravá plemena i molossoidní bullmastify. Tomuto plemeni trvá přes dva roky, než plně dospěje. Ovšem vzhledem k jejich fyzické síle a konstituci je nutné, aby byli dobře vychováni a vycvičeni. Vzhledem k 60 kilogramům, do kterých v dospělosti dorostou, nikdo nechce být takovým kolosem sražen k zemi při hře na honěnou nebo přetahovanou.

Akční letáky