Psí plemena leccos prozrazují i o povaze daného zvířete. Proto než si pořídíte psa, zvažte svůj životní styl a také jeho potřeby. Pokud jste sportovci, zvolte aktivního psa, jestliže jste spíše domácí povaleči, pak je pro vás ideální rasa, která nevyžaduje moc pohybu. Jsou však i psi, kteří mají tendence ničit domácí zařízení. Která konkrétní plemena k nim patří?

Jaké plemeno se k vám hodí? Vybrali jsme si správně? Podívejte se na tomto YouTube videu na kanálu The Riedels & wolfdogs:

Zdroj: Youtube

Labradorský retrívr

Jedná se o velmi energického psa, a tak není divu, že svou zbrklostí často doma způsobí nějakou škodu. Zároveň jsou labradoři tzv. žvýkači, a proto je jim potřeba opatřit bezpečnou náhradu, aby to neodnesl například nábytek či jiné součásti bytu. Zároveň se však jedná o jedno z nejoblíbenějších psích plemen. Psi vynikají vysokou inteligencí, mírumilovností a dobromyslnou povahou. Velmi snadno se cvičí a jsou značně společenští.

Bígl

Bíglové byli vyšlechtěni jako lovečtí psi a rádi okusují skoro vše, co najdou. Jsou pro ně tedy ideální hračky, aby se nepustili do bot, oblečení či dalších věcí v interiéru. Bígl je nádherný pes, který nutně potřebuje autoritu, pozornost a lásku. Jeho výchova se nesmí v žádném případě zanedbat. Bígl umí být značně tvrdohlavý, a proto buďte nejen důslední, ale i trpěliví. Když bude mít pes dostatek aktivity, nebude svou energii vybíjet nevhodným způsobem.

Corgi

Pro toto plemeno je charakteristické nejen ničení domácnosti, ale i časté a hlasité štěkání. Pokud bydlíte v paneláku nebo bytovce, není tento druh psa nejideálnější volbou. Jedná se také jako v předchozích případech o značně energického psa, kterého je nutné pravidelně a aktivně venčit. Jakmile bude „nevybitý“, bude mít tendence zlobit a ničit.

Jezevčík

Plemenem, které dá poměrně zabrat, jsou i roztomilí jezevčíci. Přestože je mnozí považují za vhodné plemeno do bytu, vždycky tomu tak není. Jedná se o silné osobnosti a často jsou tvrdohlaví a chtějí na sebe neustále něčím upozornit. Navíc mají tendence k útěkům.

Shiba Inu

Toto japonské plemeno je poměrně dost známé, a to díky svému roztomilému vzhledu, který připomíná malou lišku. Na první pohled vypadá jako typický gaučový pejsek, ale opět se jedná o značně tvrdohlavé zvíře, s kterým je někdy těžké vycházet. Jakmile nemá pozornost, nejenže se připomíná hlasitým štěkáním, ale neváhá se pustit i do okusování a devastace okolních věcí.

Související články

Zdroje: www.midogguide.com, www.studyfinds.org, www.nasezahrada.com