Boloňský psík s nadýchanou bílou srstí je ideální pro alergiky
Zdroj: / Shutterstock.com

Neradi uklízíte? Toto jsou psi, kteří jsou velmi chlupatí, a přesto nelínají

Nemáte čas denně vysávat chlupy, jste alergici nebo třeba jen neradi uklízíte, a proto jste si doteď nepořídili pejska? Nebojte, existuje několik plemen, která nelínají, tudíž můžete mít milého společníka klidně doma i vy.

Chlupy na podlaze, gauči, oblečení, prostě všude! Štve vás to, a proto se stále bráníte domácímu mazlíčkovi, i když vaše děti by ho tak chtěly? Pak stačí vybrat takové psí plemeno, které nelíná. Vy se zbavíte starostí s úklidem a ratolesti budou nadšeny. 

Existuje přibližně patnáct hypoalergenních plemen a je jen na vás, které si pořídíte. Většinou se jedná o malé či střední psy. My si teď některé z nich blíže popíšeme a vy se můžete rozhodnout, který by byl ten pravý pro vás.

Pudl

Pudl má takovou strukturu srsti, která neumožňuje starým chlupům vypadávat. Chlupy se zachycují mezi další chlupy, čímž vznikají pověstné kudrdlinky. Pudla si můžete pořídit ve třech velikostech. Myslete na to, že je nutné jej pravidelně vyčesávat a stříhat.

Toy pudl Toy pudl Zdroj: Mokisworld / Shutterstock.com

Boloňský psík

Toto málé milé bílé plemeno je velmi hodné a přizpůsobivé. Miluje rodiny s dětmi, ale je i oblíbeným společníkem seniorů. Rádi se mazlí a mají rádi pozornost, dopřejte jim tedy dostatek času.

Portugalský vodní pes

Proslavil jej Barack Obama a má srst podobnou pudlům, o kterou je tedy třeba se starat pravidelným vyčesáváním. Zvýšenou pozornost je nutné věnovat také chloupkům v uších a vytrhávat je. Hodí do rodin s dětmi i jako parťák na sport. 

Opičí pinč

Opičí pinč je vybaven hrubou srstí, která nelíná. Možná někde čas od času najdete nějaký ten chlup, ale rozhodně nepůjde o nic dramatického. Alergikům se tak v jeho přítomnosti bude lépe dýchat. 

Jorkšírský teriér - společenský pes malého vzrůstu Jorkšírský teriér - společenský pes malého vzrůstu Zdroj: Valerie Nik / Shutterstock.com

Jorkšír

Velmi oblíbené nelínavé plemeno má srst složenou jen z dlouhých chlupů. Absence podsady jim tedy dopřává to, že nelínají. Navíc, i když z něj nějaký ten chlup občas vypadne, rozhodně nezpůsobí alergickou reakci.Pokud budete mít jorkšíra dlouhosrstého, budete se muset o jeho srst starat, pravidelně ji mýt, česat a vyživovat. Krátkosrstý jorkšír je téměř bezúdržbový.

Basanji

Basanji je ideální parťák pro alergiky. Navíc je velmi chytrý, šikovný a čistotný. O svou srst pečuje sám, také rozhodně tolik nelíná jako ostatní psi.

Zdroj: www.vseprozvire.cz, www.shop.gentledogs.cz, www.living.iprima.cz

Akční letáky