Pokud jste v důchodovém věku, vůbec to neznamená, že byste si nemohli pořídit nového čtyřnohého člena rodiny. Někteří pejsci nejsou vůbec tak nároční na starost a potěší naprosto každého. I se čtyřnohými gaučovými povaleči se dá totiž perfektně vycházet.

Video, jak si vybrat nejlepší plemeno psa, najdete na Youtube kanále Se psy podle Veroniky:

Zdroj: Youtube

Královský corgi

Corgi je velice roztomilá psí rasa, kterou měla i sama královna Alžběta II. Tito pejsci mají velice zábavnou stavbu těla, jelikož jejich tělo je objemnější a delší, což velice legračně kontrastuje s jejich malými nožičkami. Jsou ideální například do bytu, protože jsou malí. Na péči nejsou vůbec nároční, jelikož jsou inteligentní a dají se dobře vycvičit. Potřebují dvakrát denně jídlo, rutinní procházky, párkrát za den vyměnit vodu, a to je vše. Tito pejsci jsou přítulní a mají velice rádi jen existovat na gauči po boku svého páníčka.

Mopsík

Mopsík je další malé, neskutečně rozkošné plemeno. Pro starší lidi je naprosto ideální, jelikož je to psí rasa velice lenivá, tudíž nevyžaduje žádné dlouhé procházky. Zároveň jsou mopsíci velice emočně založeni a svého pána naprosto milují. Bohužel má toto plemeno sklony k obezitě, která může pro pejska představovat veliké problémy. Proto je potřeba, abyste jim dávali především zdravou stravu. Pokud si nejste úplně jisti, zeptejte se, jakou stravu doporučuje váš veterinář. Mopsík je ideálním společníkem a jeho oblíbené místo bude na gauči ve vašem klíně. Občas vás samou láskou bude olizovat a pusinkovat, to má zkrátka toto plemeno předurčeno v jeho milující povaze.

Shih Tzu

Malý pejsek shih tzu velice připomíná chodící prachovku, a v tom je právě jeho rozkošnost. Je to plemeno, které zvládne s přehledem naprosto každý. Může být sice trochu tvrdohlavý, ale dá se velice rychle vycvičit. Je potřeba, abyste se o něj starali a dopřávali mu rutinní procházky. Stejně jako mops a corgi je to gaučový pes, který má rád svůj klid. Je velice oddaný a klidný. Pokud mu chcete udělat radost, pamatujte si, že absolutně miluje hlazení.

Související články

Zdroje: https://www.spokojenypes.cz/clovek-senior-amp-pes/, https://www.chlupaci.cz/magazin-psi-plemena/jaky-pes-se-hodi-pro-duchodce/