Pokud máte sklony ke smutkům a případným depresím, pořiďte si čtyřnohého přítele, který vám bude neustále pomáhat lépe zvládat stres a zároveň zlepšovat vaše duševní a fyzické zdraví. Některá plemena jsou k tomu doslova stvořená a často se využívají jako terapeutičtí psi. O která se konkrétně jedná?

Na 4 psí plemena, která lidem pomáhají bojovat s depresí, se podívejte v tomto YouTube videu na kanále Pet World Breeds:

Zdroj: Youtube

Zlatý retrívr 

Jedná se plemeno psů, které bylo vyšlechtěno ve Velké Británii. Zlatý retrívr je velmi klidný, přátelský a loajální pes, který miluje nejen společnost lidí, ale i dalších psů. Kromě toho je velice hravý, a to v každém věku. Plemeno je perfektní pro dospělé a děti, kteří mají potíže se socializací s jinými lidmi. Tito psi jsou abnormálně empatičtí, a tak jsou ideálními adepty na terapeutickou péči.

Labradorský retrívr

Labradorský retrívr je plemeno původem z Newfoundlandu. Do Velké Británie přivezli plemeno angličtí lovci a labradory zde vyšlechtili. Tento druh psa je značně aktivní, veselý a má přátelskou povahu. Vyniká svým výborným čichem, velkou láskou k vodě a ochotou aportovat. Stejně tak oplývá značnou dávkou empatie a značného nadšení. Přestože byl původně využívaný jako pes lovecký, v současnosti je nejen oblíbeným rodinným psem, ale často je využíván jako pes služební a terapeutický. Labradory lze výborně vycvičit ke zmírnění příznaků úzkostí nebo depresí a pomáhají i autistům.

Anglický buldok

Dalším psem pro zlepšení nálady je dozajista anglický buldok. Svou obrovskou postavou vzbuzuje respekt, ale zároveň vyvolává úsměv na tváři svým nemotorným způsobem chůze. Psi tohoto plemena se vyznačují vřelou a milující osobností a dají se velice snadno vycvičit k tomu, aby uměli uklidnit nervózního a depresivního člověka. Toto plemeno je také skvělé pro jedince, kteří se cítí osamělí či izolovaní.

Kavalír King Charles španěl

Tento poměrně malý pes má nejen svou eleganci, ale je známý svou bystrostí. Plemeno je velmi přátelské, inteligentní a rychle se učí. Opět se jedná o psy, kteří se využívají k terapeutickým výcvikům, mají totiž jemnou a láskyplnou povahu. Díky své silné empatii vždy jasně vycítí, když někdo potřebuje náležitou podporu.

Pudl

Plemeno pudlů je považováno za jedno z nejinteligentnějších na světě. Tito psi jsou totiž známí svými nebývalými schopnostmi se učit a trénovat. Pudli velice snadno porozumí lidským emocím a s ochotou poskytnou emocionální pomoc a podporu všude tam, kde je to potřeba.

Související články

Zdroje: www.pesweb.cz, www.midogguide.com, talenthounds.ca