Psí trávicí systém je náchylný k různým problémům, včetně nadýmání, průjmů a zažívacích potíží. Zde vstupují do hry psí probiotika. Probiotika jsou prospěšné bakterie, které podporují rovnováhu mikroflóry ve střevech.

Podívejte se na 7 věcí, které byste neměli dělat svému psovi, podle YT kanálu Se psy podle Veroniky:

Zdroj: Youtube

Co jsou psí probiotika?

Psí probiotika jsou specifické druhy probiotik navržené a vytvořené tak, aby vyhovovaly potřebám trávicího systému psů. Probiotika samotná jsou živé mikroorganismy, obvykle bakterie nebo kvasinky, které poskytují zdravotní výhody, když jsou přijímány v přiměřeném množství.

U psích probiotik se jedná především o tzv. „přátelské bakterie“, které mají pozitivní vliv na střevní mikroflóru. Tyto bakterie jsou obvykle součástí přirozeného prostředí v psím trávicím systému, ale mohou být narušeny různými faktory jako jsou nemoci, stres, nebo antibiotická léčba.

Jak probiotika pomáhají psovi

1.      Podpora trávení
Probiotika napomáhají rozkladu potravy, zabraňují plynatosti a nadýmání a udržují zdravý trávicí trakt. To vše vede k nižšímu riziku poruch trávení.

2.      Posílení imunitního systému
Bylo zjištěno, že až 70 % imunitního systému psa se nachází ve střevech. Probiotika sehrávají klíčovou úlohu při posilování imunitního systému tím, že udržují střeva zdravá a aktivně bojují proti škodlivým bakteriím a virům.

3.      Mírnitelé stresu
Ano, i psi mají své stresové dny. Probiotika mohou pomoci udržet zdravou rovnováhu bakterií ve střevě, čímž zmírňují průjem a zácpu.

4.      Pomoc při potravinových alergiích
Pro psy trpícími potravinovými alergiemi mohou probiotika zlepšit trávení potravy a snížit záněty ve střevě způsobené těmito alergiemi.

Pokud pozorujete u svého psa příznaky jako je průjem, zácpa, špatný dech nebo časté ušní infekce, může to být indikace nerovnováhy v jeho střevních bakteriích. Zde mohou probiotika hrát klíčovou roli.

Výběr a podávání probiotik

Ne všechna probiotika jsou stejná, a proto je důležité vybírat ta specificky určená pro psy. Probiotika s živými kulturami jsou nejúčinnější a jejich forma ve formě prášku nebo kapslí zajistí vyšší koncentraci bakterií.

Kromě toho, pokud chcete začlenit probiotika do stravy svého psa, můžete zvolit mezi probiotickými doplňky, potravinami bohatými na probiotika nebo probiotickými pamlsky. Hledejte probiotika s alespoň 10 miliardami CFU (jednotky tvořící kolonie) na dávku a s více kmeny bakterií. Nejlepší a nejvhodnější jsou ale především ta doporučená vaším veterinářem.

Jak začlenit probiotika do stravy vašeho psa

Probiotické doplňky

Probiotický doplněk představuje nejjednodušší metodu, jak poskytnout vašemu psovi denní dávku prospěšných bakterií. Tyto doplňky mohou nabývat formy žvýkaček nebo prášku, což umožňuje snadné začlenění do každodenní stravy vašeho psa.

Potraviny s vysokým obsahem probiotik

Pokud preferujete přírodní přístup, můžete volit potraviny bohaté na probiotika, jako jsou jogurt, kefír nebo fermentovaná zelenina. Před podáváním těchto potravin svému psovi se však vždy poraďte se svým veterinářem, aby se zjistilo, zda neobsahují složky, které by mohly být pro psa škodlivé.

Probiotické pamlsky

Pro psy, kteří mají vyšší nároky na chuť, jsou skvělou volbou probiotické dobrůtky. Tyto pochoutky jsou k dispozici v různých příchutích a jsou speciálně navrženy pro psy, přinášejíc tak nejen zdravotní výhody, ale i radost z pamlsku.

Zdraví střev je klíčové pro celkové blaho psa. Začleněním probiotik do jejich každodenního režimu můžete pomoci udržet zdravou rovnováhu bakterií, posílit trávení a imunitní systém. Avšak vždy konzultujte s veterinářem, abyste zajistili, že péče o střeva vašeho psa bude přizpůsobena jeho jedinečným potřebám. Vaši chlupatí přátelé si zaslouží jen to nejlepší a péče o jejich trávicí systém může být klíčovým prvkem pro jejich dlouhodobé zdraví.

Související články

Zdroj: pethonesty.com