Pokud patříte k jedincům, kteří mají sklony k případným smutkům a depresím, vsaďte na pomoc čtyřnohého přítele. Jeho blízká přítomnost vám pomůže lépe zvládat stres a vylepšit celkové duševní a fyzické zdraví.

Některá plemena jsou k tomu přímo určená, a proto se často využívají jako terapeutičtí psi. O která se jedná konkrétně?

Chcete se dozvědět, jak napravit vašeho psího mazlíčka a udělat mu dobře? Podívejte se na toto YouTube video na kanálu Chiro Tube:

Zdroj: Youtube

Shih-tzu

Pokud hledáte čtyřnohého přítele, který vám pomůže od nepříjemných psychický stavů, ideálním adeptem je roztomilý rošťák s velkým srdcem, tedy Shih-tzu. Jedná se o psy menšího vzrůstu, kteří vždy zaujmou svou krásnou srstí a výraznýma očima.

Plemeno se řadí k psům, kteří se využívají jako perfektní terapeuti a jsou vhodní i pro začínající chovatele. Zástupci této rasy mají výjimečnou a silnou osobnost a jsou vždy věrnými společníky. Shih-tzu jsou nejen velice pozorní psi, ale mají vyloženě nadání k vytváření hlubokých pout s lidmi.

Zlatý retrívr 

Dalším adeptem je plemeno zlatého retrívra, které bylo vyšlechtěné ve Velké Británii. Jedná se o velmi klidné, přátelské a loajální psy, kteří milují nejen společnost lidí, ale i dalších psů. Navíc je toto plemeno značně hravé, a to i ve vyšším věku.

Zlatí retrívři se často využívají k terapiím dospělých i dětí, jež mají potíže se socializací. Jsou totiž až abnormálně empatičtí, čímž se z nich stávají dokonalí adepti na terapeutickou péči. Velice dobře a jednoduše se trénují a patří k jedněm z nejspolehlivějších plemen.

Labradorský retrívr

Podobně jako zlatý retrívr je i labrador přátelský a energický pes, který si rád užívá hraní a společnosti lidí. Plemeno je původem z Newfoundlandu. Do Velké Británie se tito psi dostali díky anglickým lovcům, kteří je postupně vyšlechtili. Labradorští retrívři jsou známí nejen svou přátelskou povahou, ale i výborným čichem, láskou k vodě a ochotě aportovat.

Zároveň jsou značně empatičtí, a proto patří nejen mezi oblíbené plemeno, ale často se využívají jako služební a terapeutičtí psi. Labradory je také velice jednoduché vycvičit ke zmírnění příznaků úzkostí nebo depresí a psi také značně pomáhají autistům.

Kavalír King Charles španěl

Psi tohoto plemene, mají poměrně výstižnou přezdívku a říká se jim chlupaté antidepresivum. Jedná se o velice časté terapeuty nejen dospělých a seniorů, ale i dětí.

Kavalír King Charles španěl je velmi empatické zvíře, a tudíž je ideálním společníkem pro jakoukoliv emocionální podporu. Kavalíří jsou poměrně malého vzrůstu a vynikají přátelskou povahou a také značnou bystrostí. Díky své vysoké inteligenci se rychle vše učí.

Související články

Zdroje: www.pesweb.cz, www.idnes.cz, www.minigogguide.com