Milované i obávané šelmy v domácnosti

Kočky jsou malé šelmy, které si chováme pro potěchu z mnoha důvodů. Jsou hebké, samostatné, nevyžadují tolik péče a venčení jako psi nebo nám prostě imponuje jejich vznešenost a elegance.

Podívejte se na video z kanálu The Purring Journal, který nahlíží do kočičí duše a pomůže vám pochopit, proč je vaše kočka agresivní:

Zdroj: Youtube

Ignorujete kočičí nálady?

Kočičí nátura je pro člověka hůře čitelná a upřímně řečeno, můžeme si za problémy často sami. Kočky jsou malé, a i když jasně signalizují, že je máme nechat na pokoji, ignorujeme to. Kdyby na nás cenil zuby pes, určitě bychom se nepokoušeli o další kontakt. Kočičí mručení, mrskání ocasem ze strany na stranu nebo výhružný postoj nás ne vždy zastaví či varují dostatečně.

Další kapitolou jsou pak kočky a děti. Špatné zacházení se zvířetem, a je jedno zda úmyslně nebo omylem, končí vždy špatně. Nevrlé kočky a malé děti představují tikající bombu. Nicméně nejsou to jen děti, které mnoha kočkám vadí. Kocouři i micky mají i mezi dospělými své oblíbence a také ty, které nemohou vystát.

Typy lidí, které kočky nesnášejí

Kočky se z našeho pohledu chovají také někdy zvláštně a nelogicky. Ne nadarmo se říká, že milují ty, kteří je nesnášejí. A hle, podle této logiky se řídí i to, kterým šesti typům lidí nemohou kočky přijít na jméno.

  • Malé děti nerozumí kočičím potřebám a bývají příliš hlučné i kontaktní.
  • Příliš akční, euforičtí, gestikulující a hluční majitelé představují opak toho, co kočkám imponuje.
  • Lidé s příliš intenzivní vůní jsou pro citlivé kočky přímo útokem na jejich smysly.
  • Cizí lidé by si rozhodně neměli dovolovat to, co kočka dovolí majiteli.
  • Ti, kteří mají potřebu neustále na kočky sahat a snaží se je získat.
  • A ironici i ti, kteří si jich všímají příliš málo. Těm se sice kočky naopak vnucují, ale příliš dlouhé námluvy tohoto typu je mohou iritovat či na ně působit depresivně.

Související články

Zdroje: thesprucepets.com, pethealthnetwork.com