Na umisťovací výstavě na vás čeká nejméně 100 koček, kocourů a koťat z více než 10 útulků z Prahy a okolí. Je pořádána již po jedenácté. Na letošní jarní umísťovací výstavě našlo svůj nový domov 78 koček ze 118, což je krásný výsledek. Pokud uvažujete o kočičce, rozhodně se na výstavu vydejte. Ale i pokud si žádnou domů vzít nemůžete, návštěva může být příjemným zpestřením nedělního dne a kočkám pomůžete alespoň podporou útulků.

Kočky do bytu i na zahradu

Všechny vystavované kočky jsou zdravé a očkované, přímo na výstavě jsou ještě navíc kontrolovány veterinářem. Kočky i kocouři starší než 8 měsíců jsou kastrováni.

Díky širokému výběru si na výstavě můžete najít domácího mazlíčka nejen podle toho, která kočka vás zaujme na pohled, ale také podle její povahy a vhodnosti právě do vaší péče. Většina koček je zvyklá žít v bytě. Některé byly ale dříve zvyklé žít v domě se zahradou a ke spokojenosti potřebují volný pohyb. Při výběru je třeba brát tyto kočičí zvyklosti na zřetel – nejenže starší kočka "venkovní" si nemusí dobře zvykat na život v bytě, ale kočka bytová se naopak může na zahradě bát.

  • Děti rády zabaví kotě a mladou kočku či kocourka, kteří si budou s radostí hrát.
  • Starší kočky budou zase vděčné za klid, pohodu a pohlazení.

Konzerva je užitečná vstupenka

Jako vstupenka slouží konzerva s krmivem pro kočky. Zakoupit ji můžete až na místě. Tyto „vstupenky“ spolu s krmivem od sponzorů jsou pro další chod soukromých kočičích útulků, které se starají o opuštěné kocoury a kočky, velmi důležité.

Program pro děti

Děti mohou místo konzervy přinést vlastnoručně namalovaný či nakreslený obrázek kočičky č či kocoura (měl by mít formát A4). V malování pak mohou pokračovat i na místě, protože ve spolupráci s Kulturním a rodinným centrem Nová Trojka bude pro ně na výstavě přichystaný zajímavý výtvarný program.

Kdy a kudy?

  • Podzimní umisťovací výstava koček se koná v prostorách Chvalské tvrze (Praha 9, Horní Počernice), v neděli 22. 11 2009 od 10 do 17 hodin.
  • Na místo konání se dostanete nejsnáze z konečné metra B Černý most autobusem číslo 221, 223, 261, 273, 303, 304, 353 nebo 398. Chvalská tvrz je první stanicí na trase.

Další informace najdete i na stránkách www.kocky-online.cz/akce, kde si také můžete najít kočku či kocourka z databáze celé republiky, pokud na výstavu přijít nemůžete.