obrázek z archivu ireceptar.cz
Zdroj: Archiv ireceptar.cz

4x Ekogadgety pro pohodlné pěstování

Nadšenými pěstiteli mohou být i vyznavači hi-tech a designových „udělátek“ neboli gadgetů. Starosti o ideální světlo, vlhkost půdy nebo teplotu již můžete přenechat speciálním technologiím.

S vavříny vítězů

Gadget: Zahradní senzor Edyn

Přestavte si elektronického pomocníka, který vám pohlídá ideální světlo, vlhkost, teplotu i půdní specifika a navíc vám doporučí, kdy je nejvhodnější doba pro výsadbu té či oné rostliny. Řeč je o zahradním senzoru jménem Edyn. Kromě toho jej můžete nastavit s napojením na ventil vody tak, aby spustil automaticky zalévání. Jeho systém je tak pokročilý, že potřebná data automaticky vyhodnocuje i například na základě povětrnostních podmínek! Není se čemu divit, že tahle „vychytávka“ získala loni na veletrhu CES 2015 cenu za inovaci roku.

 

Specialitka pro „měšťáky“

Gadget: Easy Bloom

Měšťáky nejsou v tomto případě míněni příslušníci městské policie, ale zkrátka Easy Bloom Easy Bloom Zdroj: Archiv ireceptar.cz Bloomu, elektronického gadgetu, který poskytne veškeré potřebné statistiky k tomu, aby i zaneprázdněný člověk zvládl vypěstovat dokonale opečovávanou rostlinu. Jde o ideální volbu pro všechny, kteří tráví většinu dne ve světle monitoru. Easy Bloom totiž zanalyzuje půdu, její vlhkost, hnojení, ale i světlost místa a teplotu a data pošle přes USB v podobě jednoduché aplikace do počítače. A pokud se vám ani tohle manažerské zahradničení nedaří, není třeba zoufat, aplikace má i poradenskou funkci.

 

Má kaktus letokruhy? Ale jistě!

Gadget: Květináč designérky Young Sang Eun

Flower pot Flower pot Zdroj: Archiv ireceptar.cz které mají více křížků, než jejich majitel. Pro dlouhodobé interiérové pěstitelství vyvinula mladá designérka Young Sang Eun unikátní květináč, který počítá věk rostlin na letokruhy zobrazené na speciálním LED displeji. Ukazuje roky, měsíce i dny. Dobře pořešený je i tvar – tři kónické nohy zajišťují, že květník hned tak někdo nepřevrhne.

 

Namísto poličky květena

Gadget: nástěnný „květník“

Flower box Flower box Zdroj: Archiv ireceptar.cz Jednoduchý, ale designově čistý a vkusný. To je květník Flowerbox, který se zrodil v Marseilles. Rostliny žijí ze substrátu a speciální udržovací podložky. Jde o ideální volbu do malých bytů či tam, kde není dost odkládacího prostoru na klasické květináče, či hrozí jejich shození dětmi či zvířaty.

 

 

Akční letáky