Jsou k dostání ve všech možných barvách
Zdroj: Shutterstock.com / Photographee.eu

Jak proměnit k lepšímu vzhled vašeho bytu takřka zadarmo, jen chytrým nápadem

Odhodláváte se k proměně bytu, ale bojíte se velkých investic? Připravili jsme pro vás inspiraci, jak vlastními silami můžete snadno oživit stěny svého bytu. Záleží jen na vás, zda zvolíte řešení dlouhodobé a nebo takové, které můžete v průběhu roku snadno obměňovat.

Vystavte své oblíbence

V útrobách skříní či na půdách často schováváme věci, které už v běžném životě těžko využijeme, ale jen neradi se s nimi loučíme. K takovým patří např. staré gramofonové desky. Různě velké vinylové kotouče mohou ozdobit stěny na chodbě či v obýváku.

Dekorace stěn by měla ladit se zbytkem interiéru. Dekorace stěn by měla ladit se zbytkem interiéru. Zdroj: Floral Deco / Shutterstock.com

Zdi v předsíni můžete dekorovat třeba kolekcí klobouků. Jejich uchycení a rozmístění na stěně volte tak, aby když by vás pohled na ně omrzel, mohlo jejich místo zastoupit i něco jiného. Na chalupě můžeme podobným způsobem umístit nejrůznější stará kulatá síta nebo ošatky.

Záludnosti dětských pokojíčků

Výzdoba dětského pokoje z barevných papírů. Výzdoba dětského pokoje z barevných papírů. Zdroj: Mangostar / Shutterstock.com

Při výzdobě dětských pokojíčků je vhodné počítat s proměnami zájmů jeho obyvatel. Skvělé je, pokud se děti do proměn výzdoby také zapojí. Nechce se vám lepit na zeď tapety ani velké samolepky?

Zdobení stěn washi páskou je velmi snadné. Zdobení stěn washi páskou je velmi snadné. Zdroj: Photographee.eu / Shutterstock.com

Zkuste se poohlédnout po washi páskách. Tyto speciální papírové pásky se snadno lepí i na zeď, ale není problém je z ní odstranit. Výhodou je nejen snadná aplikace, ale také bohatá nabídka barev a vzorů.

Nebojte se použít washi pásky na zeď. Nebojte se použít washi pásky na zeď. Zdroj: Shutterstock.com / Photographee.eu

Snadná výroba a výměna

Výhodou závěsných dekorací je snadná výroba i výměna. Oblibě se těší především v ložnicích, ale své místo mají i v obývacích pokojích. Jaký materiál k zavěšení zvolíte je jen a jen na vás. Výhodou tohoto řešení je, že není nijak časově ani finančně náročné.

K zavěšení se hodí bambusová tyč nebo zajímavě rostlá větev. Zavěsit můžete borové šišky, korálky, ale třeba i nejrůznější tvary vystřižené z papíru (srdíčka, peříčka, květy), popř. poskládané metodou origami. Svou roli hraje i volba a střídání barev. Z proužků papírů můžete zhotovit papírové řetězy a pro výsledný dojem umocnit v duchu ombré techniky. Následující video ukazuje, jak snadno můžete vytvořit i dekoraci z roliček od toaletního papíru.

Dopřejte si originál

Na to, abychom měli byt vyzdobený originálními mistrovskými díly většinou nemáme nejen peníze, ale ani podmínky pro jejich kvalitní vystavení. Ale nic nám nebrání využít k osobité výzdobě stěn výtvory našich ratolestí či své vlastní, popř. snímky z rodinného archivu. Skvěle vypadají také dekorace zhotovené technikou macramé nebo třeba string artu.

Okolí schodiště je skvělým místem pro vystavení rodinných fotografií. Okolí schodiště je skvělým místem pro vystavení rodinných fotografií. Zdroj: Gladskikh Tatiana / Shutterstock.com

Nejjednodušším řešením je připnout fotky nebo obrázky dřevěnými kolíčky na režný provaz. V tomto případě se však vyplatí malá investice. S ohledem na zbytek interiéru můžeme zvolit vhodnou velikost a barevnost obrazových rámů, popř. nechat díla zapaspartovat nebo si vytvořit paspartu vlastní.

Zdroj: www.housebeautiful.comtadyjemoje.csobstavebni.cz

Akční letáky