Chcete mít voňavý byt, který budou všichni rádi navštěvovat, protože se v něm budou cítit příjemně a spokojeně? Pak nemusíte utrácet peníze za drahé vonné svíčky, ani nefunkční difuzéry, vy si totiž můžete vyrobit domácí.

Nebojte, není to nic náročného a zvládne to úplně každý. Připravte si misku, sklenici či jinou stylovou nádobu, ze které chcete difuzér vyrobit. Ideální je, když bude průhledná. Dále si kupte růžovou himalájskou sůl, která je k přípravě nejlepší. Je totiž hrubá, tudíž se z ní esenciální olej nejlépe uvolňuje.

Domácí difuzér si vyrobíte za pár korun

Půlkilový sáček stojí kolem třiceti korun, tudíž se nemusíte bát, že se jedná o drahou záležitost. Navíc ve skleněné nádobě vypadá mnohem lépe než sůl klasická bílá. Množství soli si určíte podle velikosti nádoby.

Olejíčků existuje nepřeberné množství, tudíž záleží jen na vás, jakou vůni preferujete a pro kterou se rozhodnete. Skvělý je například červený pomeranč. Ten provoní místnost svěží a příjemnou vůní. V zimě zahřeje skořice, na uvolnění zvolte eukalyptus. Seženete je v drogériích, lékárnách, zdravých výživách či květinářství.

Na sůl kápněte cca tři kapky a počítejte s tím, že intenzivní vůně vydrží asi tři dny. Pak můžete olej přidat nebo vyměnit za jiný. I kdyby v soli zůstal ještě zbytek původního oleje, nevadí, vůně se nepřebíjejí.

Nepotřebujete ani elektřinu, svíčku či oheň

Velkou výhodou tohoto difuzéru je to, že k němu nepotřebujete žádnou elektřinu ani svíčky, aby voněl. Je tedy mnohem bezpečnější a nemusíte se o něj vůbec starat.

Pokud chcete difuzér ozvláštnit, do nádoby k soli můžete přidat kamínky, mušle či jiné dekorační drobnosti. Difuzér pak vypadá stylově a vy se nemusíte bát ho použít i jako designový dárek pro někoho blízkého.

Na video, jak si vyrobit domácí difuzér, se podívejte zde:

Zdroj: Youtube

Zdroj: www.youtube.com, www.countrylife.cz