Která chyba s lednicí vás stojí zbytečné peníze navíc za elektřinu?
Zdroj: Shutterstock

Tato chyba mění vaši ledničku v obří žrout energie. Neděláte ji taky?

Mít dobrou lednici, je v dnešní době výhra. S rostoucími cenami jídla jsme nuceni nakupovat ve slevách a „křečkovat“ zásoby na horší časy. Jedním z míst na uchování potravin je právě lednice a hlavně mrazák. Ovšem není to zadarmo. Spotřeba elektřiny tohoto přístroje je poměrně veliká. Co dělat, abyste zbytečně neplatili víc, než je nezbytně nutné?

Základní chyba, která vás stojí spoustu peněz

Podívejte se na video, kde je dobře popsáno, která základní chyba s ledničkou a mrazákem vás stojí spoustu peněz zbytečně „vyhozených z okna".

Každá lednice nebo mrazák začne dříve či později na stěnách vytvářet ledovou krustu. I když jde jen o malý ledový škraloup nebo sněhový poprašek, z hlediska nákladů na elektrickou energii se jedná o významnou částku. Pokud tedy nechcete za své „ledové království“ platit tisíce navíc, jednou za čas se zapřete a udělejte generální úklid mrazáku a lednice. Když to necháte být, námraza bude o to větší a váš účet za elektřinu poroste spolu s ní.

I když je ledová krusta tenká, platíte energii navíc. I když je ledová krusta tenká, platíte energii navíc. Zdroj: Profimedia

Jak rychle odmrazit lednici

  • Potraviny vyndejte z lednice a zabalte do novin. Lednici vypojte z elektřiny.
  • Počítejte s tím, že odmrazování může trvat i 24 hodin. Nicméně, pokud nemáte čas, můžete tenhle proces urychlit. Dejte do mrazáku hrnec s horkou vodu, jejíž pára led rozpustí. Podobným způsobem funguje i kuchyňská sůl. Stačí, když led posolíte a postupně se rozmělní. Nebo slabší námrazu otřete horkou utěrkou, která ji rychle zlikviduje.

S rychlejším odmražením vám pomůže hrnec s horkou vodou. S rychlejším odmražením vám pomůže hrnec s horkou vodou. Zdroj: Profimedia

  • Jakmile se mrazák a lednice vysuší, vytřete je octovou vodou.
  • Tímto přírodním dezinfekčním roztokem otřete i gumové těsnění na dvířkách či plochu za mrazákem.
  • Do očištěné lednice naskládejte potraviny a pusťte ji zase na výkon, na jaký jste zvyklý. Hotovo!

Zdroje: www.youtube.com, www.bydlimekvalitne.cz

Akční letáky