Buďte v suchu – stříšky nad vchod jsou jednoduchým řešením
18. 2. 2019

Buďte v suchu – stříšky nad vchod jsou jednoduchým řešením

Všichni to jistě známe - stojíme před domem a klíče od vchodu ne a ne najít a déšť nám nepříjemně padá za krk. S touto situací se setkává denně mnoho lidí, zvláště pak v předjaří a za podzimních sychravých dnů.

[Komerční prezentace] 

Není však nic jednoduššího, než si pořídit vchodovou stříšku, která vás ochrání před nevlídným počasím.

Na trhu jich najdete nepřeberné množství, v různých barvách, z různých materiálů konstrukce i zastřešení. Mohou být obloukové, sedlové i ploché. Díky rozličnému designu se hodí nejen nad vchody rodinných domů, ale i nad vstupy do kancelářských budov, škol a jiných veřejně přístupných budov, ideální jsou například jako zastřešení bankomatů a balkonů. Velmi oblíbené jsou tzv. modulární stříšky, jejichž šíři si sami můžete zvolit podle potřeby.

K mnohým z nich se dají i dokoupit postranní bočnice zabraňující větru či sněhu, aby se vám dostal takříkajíc „pod sukně“. Bočnice oceníte taktéž v zimních měsících, kdy sněží a vy musíte každou chvíli odmetat sníh z rohožky nebo balkonu.

Stříška doplněná LED osvětlením

Novinkou jsou stříšky s LED osvětlením (aby se vám ty klíče v tašce lépe hledaly nebo jste si mohli posvítit na příchozí návštěvu). Především si však nemusíte zvlášť pořizovat domovní světlo. Navíc, jak všichni víme, je LED technologie o mnoho úspornější, než osvětlení klasickými žárovkami při zachování stejné svítivosti.

Rechteck Daunus 200 LED

Výhodou tohoto jednoduchého zastřešení je velmi snadná montáž, jak do cihlových zdí, tak i do zdiva zatepleného polystyrenem. Jak už je zmíněno výše, díky stavebnicovému systému si lze jednoduše určit i šířku zastřešení. Ovšem pozor, jedná se pouze o tzv. modulární stříšky. U běžných modelů rozměr nelze upravit.

Vchodová stříška Echtglasvordach HD LED

Jako materiály konstrukce se nejběžněji používají vysoce kvalitní hliník a nerezová ocel, což zaručuje odolnost vůči korozi a vlivům počasí.

Vchodová stříška Guttavordach

Někteří výrobci používají k lakování konstrukcí výhradně ekologické barvy, které neobsahují těžké kovy a rakovinotvorné nebo toxické látky. To ovšem neznamená, že by tyto barvy byly méně kvalitní, právě naopak.

Vchodová stříška Giebelvordach 160 Edelstahloptik

Samostatnou kapitolou jsou pak krycí materiály stříšek. Nejčastěji se používá plexisklo, polykarbonát a akrylové sklo. Poslední jmenovaná krytina je užívána především u luxusních modelů stříšek.

Toto je komerční prezentace.
Server iReceptář.cz ani jeho provozovatel není autorem a neodpovídá za obsah článku.

Vložte nový komentář jako nepřihlášený uživatel nebo se přihlaste.
Povinné položky jsou označeny *

Napište číslicí výsledek příkladu: devětplustři = 

Pokud jste již registrováni na iReceptáři, přihlaste se svým uživatelským jménem a heslem.
Povinné položky jsou označeny *

Diskuse

vložit dotaz »
PředchozíDalší
Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2019. Autorská práva vykonává vydavatel.
Jakékoli užití části nebo celku, zejména rozmnožování a šíření jakýmkoli způsobem (mechanickým nebo elektronickým)
i v jiném než českém jazyce bez písemného svolení vydavatele je zakázáno. ISSN: 1805-9465.

© 2019 VIZUS | Používáme redakční systém Vizus CMS