obrázek z archivu ireceptar.cz
Zdroj: Archiv ireceptar.cz

Hrnky, vědra, truhlíky

Chvilku to trvá většině novopečených majitelů zahrady. Opojeni možnostmi, kde všude mohou něco zasadit, připadají si jako plantážníci, a na obyčejný květináč si nevzpomenou. Pak jim dojde, že šikovný tvůrce kouzelných zátiší je jejich spojencem.

Krása a kouzlo pěstování rostlin v rozličných nádobách spočívá v tom, že je můžete na zahradě postavit kdekoliv a každý rok zkoušet nové a nové druhy nebo jejich kombinace. Můžete si hrát s barevnými kombinacemi květů podle své nálady nebo podle místa, ve kterém bude květináč či truhlík stát.

K výhodám květináčů patří skutečnost, že je můžete dotvářet podle ročního období, přemisťovat podle svého vkusu, ale i podle toho, co se právě děje na záhonech.

Jedinečné bývají suché trávy či stálezelené druhy v zimě, když spí v objetí mrazu nebo pocukrovány sněhovými vločkami.

Nezapomeňte, že nejen květy a listy, ale i tvar nádob nebo jejich seskupení určují, jak bude zahradní dekorace působit.  

Rostliny v nádobách čarují

  • Nudný kout rozzáříte barevnými květy v glazovaných kořenáčích.

  • Na plot zavěsíte květináče se sbírkou rostlin s převislými ozdobnými listy.
  • kosik_kybl_kvetinac.jpg kosik_kybl_kvetinac.jpg Zdroj: Archiv ireceptar.cz Fádní vstupní schodiště zpestříte vědrem s pelargóniemi či podzimními maceškami.

  • Ale třeba i smutně vyhlížející okno do kůlny můžete proměnit na stylovou přehlídku sukulentů, která přitáhne oči každé návštěvy.

  • Košík s pestrou paletou begonií, petúnií, lobelek a dalších ohromí zavěšený na verandě, ale i stromě, pod nímž rádi sedáváte.

  • Miniaturní zahradní jezírko se vejde i do nevelké kádě.

Akční letáky