Zubní pastou nejen na odpadní mřížky ve vaně

Veškeré chromové části v koupelně spolehlivě a snadno vyčistí bílá negelová zubní pasta. Jemné abrazivum v ní obsažené má dostatečnou čisticí schopnost a zároveň není tolik agresivní, aby chromové části jakkoli poškodilo. Jednoduše namažte bílou zubní pastu na chromové baterie, odpadové mřížky ve vaně a v umyvadle a další chromové části, například u sifonu. Pak už stačí jen otřít vlhkou houbičkou. Vše se bude hezky lesknout a navíc zubní pasta odstraní i většinu pachů.

Vyrobte si hygienickou lázeň z vodky

Jednou za čas potřebují všechny věci používané v koupelně vydezinfikovat. Ať už se jedná o žiletky, nůžky, kartáčky na zuby anebo kartáče na vlasy. Na likvidaci bakterií si připravte vodku. (Je možné použít i alpu.) Vyčistíte s ní spolehlivě všechny předměty, na nichž by se mohly ukrývat bakterie. A nezapomeňte, že několik kapek vodky spolehlivě vyčistí sklo. Tak to vyzkoušejte na skleněných koupelnových poličkách nebo koupelnovém okénku.

Jak na čištění toalety?

Pokud vám došel čisticí přípravek na toaletní mísy a marně pátráte, čím byste toto místo vyčistili, sáhněte po ústní vodě s alkoholem. Stačí, když do mísy nalijete ¼ šálku a poté necháte působit asi 30 minut. Mísu pak vyčistěte štětkou a jednoduše spláchněte. Ústní voda si poradí jak s mikroby, tak se špínou a zápachem.

Odtéká vaše výlevka příliš pomalu?

Pomalé odtékání výlevek známe všichni. Co dělat, když nemáte po ruce ani instalatéra ani speciální čisticí prostředky? Jednoduše si poradíte díky tabletám na čištění umělého chrupu. Dvě tablety vhoďte do odpadu a pusťte vodu. Nechejte přípravek působit zároveň s vodou tak dlouho, dokud nezačne odpad znovu odtékat. Při hodně silném zanesení odpadu se nebojte přidat ještě třetí tabletu a zalít ji šálkem kvasného octa. Několik minut nechejte prostředky reagovat a pak pusťte horkou vodu. Za chvilku už by měla voda odtékat tak rychle, jak jste zvyklí.

Používáte lak na vlasy?

Jestliže používáte v koupelně lak na vlasy, pak jste si jistě všimli, že kachličky za vámi jsou pěkně zalepené vrstvou laku a všechno se na ně chytá. Vezměte si na pomoc šampon na vlasy. Kápněte několik kapek na vlhkou houbičku a otřete kachličky všude, kde jsou zasažené lakem. Je to chytrý trik využít na odstranění laku z kachliček totéž, co používáme na odstranění laku z vlasů.

Nevíte si rady se špinavými spárami mezi kachlíky?

Už jste utratili spoustu peněz za „zaručené“ přípravky na bělení spár mezi kachlíky a pořád nejste spokojeni s jejich barvou? Vyzkoušejte jednoduchý trik se smirkovým papírem. Na některé nánosy ve spárách prostě běžné přípravky nestačí, a tak na ně vezměte čtverec jemného skelného papíru. Ten ohněte na půlku a vzniklou hranou spáry přejíždějte. Jen musíte dávat pozor, abyste nepoškodili kachlíky.

Věříme, že díky těmto několika dobrým trikům vám pomůžeme ušetřit nejen čas strávený úklidem vaší koupelny, ale i peníze, které byste vydali na drahé čisticí prostředky.