papírový svícen z kartonu a pauzáku
Zdroj: Pavla Jelínková

Svícen pro letní noc: Z papíru ho vyrobíte za chvilku

Originální osvětlení pro večerní posezení na zahradě i krásný doplněk interiéru v jednom lze vyrobit z kartonu a pauzáku.

Zářící vážka s květem jitrocele potěší oko, aromatická svíčka zároveň odpudí otravné komáry.

Co budeme potřebovat? 

potřeby pro výrobu papírového svícnu potřeby pro výrobu papírového svícnu Zdroj: Pavla Jelínková

1 list tužšího papíru (zde pastelový karton pro výtvarníky), 1 list pauzovacího papíru, řezák, tužku, univerzální lepidlo, černý fix

Postup

Do středu papíru si fixem nakreslíme vybraný motiv (může to být jako zde jitrocel s vážkou, ale krásně vypadají i kvetoucí trávy, pampelišky, slunéčka atd., vše, co evokuje letní louku). Ostrým řezákem pak vykrojíme příslušné plošky.

Na spodní stranu papíru přilepíme pauzák. Aby se oba papíry nezvlnily, chce to jen minimální množství lepidla - pouze pár doteků do rohů a středu. Na obou delších stranách si odměříme úzké lemy (0,5–1 cm) a přehneme je na lícovou stranu pro zpevnění svícnu.

papírový svícen z kartonu a pauzáku papírový svícen z kartonu a pauzáku Zdroj: Pavla Jelínková

Obdélník stočíme, užší strany přeložíme přes sebe asi 1 cm a slepíme je k sobě. Svícen je hotový, měkké světlo pronikající mléčným papírem dokonale vykreslí detaily rostlin.

Pozor! V žádném případě nedáváme dovnitř papírového stínítka nechráněnou svíčku. Pokud nechceme použít LED svíčky, vždy zapálenou svíčku vložíme do sklenice.

Akční letáky