Barvu srdíček určí bavlnka, kterou použijeme
Zdroj: Pavla Jelínková

Fotonávod: Jednoduchá, hravá a veselá srdíčka do oken

Zavěšená do oken dokážou rozjasnit i velmi pochmurný únorový den. Navíc se mohou hodit jako skvělá dekorace na svátek zamilovaných, sv. Valentýna. Pokud máme doma zbytky vlny nebo bavlnek, kus drátu, kleště a nůžky, k jejich výrobě už nic víc nepotřebujeme.

Z drátu vykroužíme libovolný počet srdíček. Nemusíme si dělat hlavu s různými tvarovými nepřesnostmi, ba naopak - šišatá srdce budou vypadat zajímavě.

Kostru srdíček tvoříme z drátkuKostru srdíček tvoříme z drátkuAutor: Pavla Jelínková

Obmotávání bavlnkou

Bavlnkou (vlnou, provázkem atd.) nejdřív svážeme konce drátu uprostřed srdíčka, aby tvar byl pevnější a srdce se při ovazování nedeformovalo. Poté propojíme bavlnkou všechny protilehlé strany. Při ovíjení stačí bavlnku dvakrát otočit kolem drátu, ale pokud bude materiál více klouzavý, vyplatí se vždy udělat malý uzlík.

Začínáme s ovinovánímZačínáme s ovinovánímAutor: Pavla Jelínková

Pokračujeme v omotávání bavlnky kolem drátěného základu, a snažíme se přitom natahovat bavlnku tak, aby byla dostatečně pevná, ale zároveň ne příliš, protože potom se dílko „rozjede“.

Hotové srdénko připravené k zavěšeníHotové srdénko připravené k zavěšeníAutor: Pavla Jelínková

Nakonec provlékneme šňůrku na zavěšení a počkáme na pochvalu…

Tip

Pokud pracujeme s hladkým materiálem, jako je např. perlovka, a uzlíky po obvodu srdíčka kloužou a neudrží se na místě, můžeme je zkusit zafixovat kapkou lepidla.

Akční letáky