Vybírat můžete nejen podle zdroje tepelného záření, materiálu a velikostí grilů, ale za úvahu stojí také nabídka příslušenství, které vám gril promění na víceúčelový spotřebič.

Fieldmann pro rybáře a dobrodruhy

Přenosný gril Fieldmann FZG 1003 s termotaškou ocení hlavně milovníci odpočinku v přírodě. Je možné jej použít na zahradě, v kempu či při rybolovu. Grilovací plochu tvoří nerezový, chromovaný rošt s průměrem 25 cm. Hmotnost grilu je 1,6 kg a je vybavený termostatem. Tento kompaktní model doplňuje termotaška sloužící k uchování chladných nápojů a gril vás vyjde na 429 Kč.

Weber představil novou řadu grilů Genesis II.

Tyto grily jsou vybaveny vysoce výkonným grilovacím systémem GS4, který odlišuje Genesis od ostatních plynových grilů - například svým propracovaným odkapávacím systémem na vypečený tuk nebo vysoce výkonnými hořáky. Grily mají dělený rošt, kam je možné vkládat komponenty ze systému Weber Gourmet BBQ – pánev wok, pizza kámen, stojan na drůbež.

Grily Genesis jsou dostupné ve velikostech se třemi, čtyřmi, nebo šesti hořáky. Modely se třemi hořáky jsou ideální pro běžný rodinný provoz na terase či zahradě, zatímco se šesti-hořákovými grily lze pohostit klidně celou ulici, přátele svých přátel, nebo třeba všechny spolužáky svých dětí i jejich rodiče. Weber ve svých výrobcích také využívá moderní technologie. V postranním stolku grilu je zabudovaný speciální rám pro připojení termosondy iGrill 3. Termosonda má jeden teplotní senzor grilovacího povrchu a celý přístroj lze propojit prostřednictvím bluetooth s chytrými telefony. Termosonda není součástí základního produktu a přikupuje se ke grilu zvlášť. Ceny grilů řady Genesis II se pohybují mezi dvaceti osmi a osmdesáti tisíci. Genesis II E-310 – 3 hořáky, černý, s otevřeným vozíkem – cena: 27 990 Kč

Mountfield nabízí praktický plynový gril Mr. Black

Plynový gril Mr. Black americké značky Char-Broil (číslo 1 v prodeji grilů v USA) pracuje na základě systému TRU-Infrared, který využívá infračervené záření. Jeho grilovací plocha je 42 x 42 cm. Tento gril má litinové rošty potažené porcelánovou vrstvou. Je vybaven dvěma hořáky z nerezové oceli s ovládáním výkonu pro každý samostatně. Praktické elektronické zapalování je zárukou okamžitého zažehnutí hořáku. S integrovaným teploměrem na víku budete mít průběžnou teplotu uvnitř grilu stále na očích. Mřížka vzadu nad hlavní grilovací plochou umožní rozpečení pečiva a grilování na mírnějším ohni. Velkým plusem jsou také odkládací plochy – gril je vybaven dvěma bočními odkládacími prostory a jedním velkým přímo pod grilem. Cena grilu je 9 350 Kč.

Značka Tefal přináší Optigrill+ GC712D34

Elektrický gril značky Tefal je opatřen inovativním senzorem na měření tloušťky masa s automatickým přizpůsobením teploty podle vybraného programu. Displej mění barvu, zobrazuje fázi pečení a upozorňuje vás i zvukovým signálem o přesném stavu grilování. Povrch grilu je nepřilnavý, snadno se tedy čistí. Varianta Optigrill+ XL GC722D34 je určena pro větší společnost třeba u rodinného stolu – díky zvýšené kapacitě zvládne více porcí najednou. Jeho cena je 4 999 Kč.

Treager – nováček na českém trhu

Americká značka byla založena v roce 1987 a od té doby se rozšířila do mnoha zemí po celém světě. Jejich grily na dřevo můžete v České republice zakoupit od letošního roku. Model TIMBERLINE 1300 je gril určený pro velké sešlosti. Na ploše zvící 5484 cm2 můžete připravit naráz 60 burgerů (nebo 12 kuřat / 82 klobás / 14 celých pásů žeber). Jádro tohoto giganta tvoří válcovitý barel pokrytý dvojitým plášťováním z nerezové oceli. Jeho víko je vzduchotěsné, grilovací mřížka tříúrovňová. Svůj gril můžete snadno ovládat i mobilním telefonem pomocí aplikace Treager App. Tomuto vybavení odpovídá i cena 99 900 Kč.

I na doplňcích záleží

Dnes už seženeme ke grilům množství zajímavého příslušenství,

jako termosondy nebo tvarovače burgerů. Pokud už vás klasické grilování omrzelo a máte gril s poklopem a principem ohřevu na nepřímém žáru, můžete zkusit zauzování potravin na dřevěných prkénkách nebo s udícími boxy na gril, které nabízí firma Outdoorchef. Oblíbené druhy dřeva pro zauzení potravin jsou olše, třešeň, jabloň nebo dub.