obrázek z archivu ireceptar.cz
Zdroj: Archiv ireceptar.cz

Zahradničení podle Měsíce: Co nám radí lunární kalendář na druhý červencový týden?

Měsíc dorůstá, v neděli ho budou od úplňku dělit jen dva dny, vše zelené roste a plodí. Ideální čas pro zalévání a hnojení. Jak zahradu ovlivní Váhy, Štír, Střelec a odzemí?

Váhy podněcují tvořivost

V pondělí a úterý prochází měsíc znamením Vah. Květové znamení a dorůstající měsíc vybízejí k péči o květiny, které ocení zálivku i hnojení. Harmonické Váhy také lákají k doplnění zahrady dekoracemi – je nejvyšší čas vybavit ji příjemným a nápaditým osvětlením pro letní večery, nebo pohledným a užitečným napajedlem pro ptáky.  Více na :  https://lunarni-kalendar.ireceptar.cz

zahradničení podle měsíce zahradničení podle měsíce Zdroj: Archiv ireceptar.cz

Čas pro odpočinek

Ve středu nastane odzemí čili apogeum, při kterém se Měsíc vzdálí do nejzazšího bodu své dráhy. Lunární tradice doporučuje tento den ponechat rostliny i půdu odpočívat, a dopřát volný den i sobě. Můžete si uvařit dobrý čaj nebo kávu, usadit se do oblíbeného koutu zahrady a inspirovat se čtením. Tipy přinášíme v podrobném lunárním kalendáři na středu: :  https://lunarni-kalendar.ireceptar.cz.

čas na odpočinek čas na odpočinek Zdroj: Archiv ireceptar.cz

Štír má rád vláhu a zeleň

Ve čtvrtek a v pátek měsíc prochází znamením Štíra. Vše zelené ocení důkladnou zálivku, pokud tak neučiní déšť. Listová zelenina bude díky závlaze šťavnatá a lahodná. Více na:  https://lunarni-kalendar.ireceptar.cz

zahradničení podle měsíce zahradničení podle měsíce Zdroj: Archiv ireceptar.cz

Víkend pod vlivem blížícího se úplňku

Měsíc se blíží k úplňku, jeho vliv je proto velmi silný. Prochází ohnivým znamením Střelce, který stimuluje především plody rostlin. Plodová zelenina ocení zálivku s přídavkem hnojiva. Jaké zvolit a jak ho aplikovat, se dozvíte v podrobném kalendáři na sobotu a neděli. 

Více na https://lunarni-kalendar.ireceptar.cz

Akční letáky