obrázek z archivu ireceptar.cz
Zdroj: Archiv ireceptar.cz

Exotičtí ježci, morčata a králíci zaplní v neděli Toulcův dvůr

Nejde však o žádnou invazi drobného domácího zvířectva. Klub chovatelů ježků pořádá na Toulcově dvoře v pražské Hostivaři již 4. mezinárodní výstavu exotických ježků. Připojí se k nim ušlechtilá morčata, králíci nebo záchranné stanice pro netopýry či kozy.

ježčí šampion ježčí šampion Zdroj: Archiv ireceptar.cz Hlavním lákadlem výstavy jsou chovatelské soutěže v mnoha barevných kategoriích exotických ježků. V areálu Toulcova dvora se ale usadí i činčily, krátkosrstá, dlouhosrstá a skinny morčata, dokonce králíci. Ti vám předvedou ukázku králičího hopu. Jedná se o sport, který v posledních letech v České republice získává na oblibě. Králíčci mohou soutěžit ve skoku do výšky, do dálky, přes překážky, nebo závodit. 

Doprovodný program zahrnuje malování na obličej pro děti, na místě také můžete pořídit svým domácím mazlíčkům pelíšky, kvalitní krmiva nebo hmyz. Hosté letošního ročníku výstavy jsou opravdu různorodí. Patří mezi ně Nyctalus, záchranná stanice pro netopýry, nebo Kozí pelíšek, společnost provozující azylový domov pro kozí dámy. Představí se také společnost Bez maminky, která pečuje o opuštěná koťata. 

pozvánka na výstavu exotických ježků pozvánka na výstavu exotických ježků Zdroj: Archiv ireceptar.cz

Bližší informace najdete na webu www.klub-chovatelu-jezku.cz

Akční letáky