obrázek z archivu ireceptar.cz
Zdroj: Archiv ireceptar.cz

Lysá nad Labem: Natur Viva a Den Receptáře

Týden od 24. do 30. května patří na Výstavišti v Lysé nad Labem myslivcům, rybářům, včelařům a zahrádkářům. Koná se tady další ročník mezinárodní odborné výstavy Natura Viva, na které se představí desítky tuzemských firem i zahraniční vystavovatelé.

Firmy specializované na obory myslivost, rybářství, včelařství a zahrádkářství. nabídnou kolekce nářadí, pomůcek, potřeb, oděvů a mnoha dalšího zboží. K vidění bude také rozsáhlá národní přehlídka více než 1200 mysliveckých trofejí. 

Výstavu Natur Viva 2009 doprovází poradenský, odborný a zábavný program, připraveny jsou soutěže, ukázky myslivosti, kynologie, sokolnictví, rybářství, včelařství a zahrádkářství, módní přehlídky, křtiny knížek, autogramiády, ochutnávky zvěřiny.

obrázek z archivu ireceptar.czobrázek z archivu ireceptar.czAutor: Archiv ireceptar.cz

Toulky Českou republikou

Všech čtrnáct krajů České republiky tu představí turisticky lákavá místa, zvlášť zajímavá pro milovníky přírody. V neděli se podíváte za zajímavostmi Ústeckého kraje a Prahy, v pondělí do Královéhradeckého a Pardubického kraje, úterý patří Karlovarskému a Plzeňskému, středa Středočechům a Libereckým, čtvrtek zajišťuje Morava (Olomoucký a Moravskoslezský kraj), pátek je vyhrazen putování po Jihočeském kraji a Vysočině. Sedm dní toulek Českou republikou uzavřou  kraje Jihomoravský a Zlínský.

Přijďte se poradit s odborníky z Receptáře!

V sobotu 30. května se zájemci mohou obrátit se svými dotazy na populární odborníky z časopisu Receptář a navštívit stánky časopisu (jeden bude k dispozici po celou dobu výstavy) nebo soutěžit o zajímavé ceny. Například od 11 hodiny bude na otázky odpovídat veterinář L. Palkovič. V sobotu je na programu výstavy též mezistátní utkání ve vábení jelení zvěře mezi Českem se Slovenskem. 

Co také zažijete v sobotu 30. 5. s Receptářem?

 • 10.20 - dechová hudba Straňanka ze Strání
 • 10.30 - trubači z Brna: Markazíni
 • 11.00 - soutěž pro příchozí + host Receptáře veterinář L. Palkovič
 • 10.45 - hraje Straňanka
 • 11.30 - host Receptáře rybář H. Pavel + poradna
 • 11.35 - sokolníci
 • 11.50 - Straňanka + soutěž
 • 12.05 - host Receptáře včelař J. Zimen + poradna
 • 12.10 - zpěvák a myslivec J. Šmukař + Cimbálová muzika S. Gabriela
 • 12.30 - host Receptáře zahrádkář S. Peleška + poradna
 • 12.50 - křtiny publikace Pytlácké příběhy
 • 13.00 - mezistátní utkání Česko – Slovensko ve vábení jelenů

Na co se ještě můžete těšit?

Každý den budou vyhrávat na pódiu jiné dechovky: Krajanka, Dětský dechový orchestr P. Ebena, Halali, Květovanka, Poděbradka, Budvarka a Straňanka.

V malých koncertech lovecké hudby se během týdne postupně představí i trubači z jednotlivých regionů, v pondělí a ve středu předvedou sokolníci své dravce.

Od neděle do pátku předvedou kynologové své jezevčíky, retrívry, teriéry, ohaře a další plemena.

Denně také proběhnou ukázky vábení zvěře i se soutěží pro návštěvníky. Postupně se představí všechny kluby Českomoravské myslivecké jednoty.

Přijedou i známé osobnosti, kterým je příroda blízká, ať už jsou fandové do myslivosti, rybolovu či chovatelství: hvězda operního zpěvu Ivan Kusnjer, básník Jaroslav Holoubek, herci Martin a Petr Štěpánkovi, Zdeněk Srstka, Václav Vydra, hokejista Jaroslav Bednář, předseda Ligy proti rakovině profesor Zdeněk Dienstbier, advokát Jiří Teryngel, zpěvák lidovky Jožka Šmukař.

Přijeďte si prohlédnout expozice mezinárodní výstavy myslivosti, rybářství, včelařství a zahrádkářství Natur Viva 2009, pobavit se a třeba si výhodně koupit potřeby pro svůj koníček a pobyt v přírodě. 

Akční letáky