Mandle jsou známé tím, že pomáhají redukovat tuky z oblasti břicha
Zdroj: Daisy Daisy / Shutterstock

Co se stane, když budete jíst denně 4 mandle? Pocítíte tyto pozitivní věci

Mandle patří mezi nejoblíbenější oříšky a většina z nás je ráda konzumuje. Aby také ne, jsou velmi chutné a zdravé. Rozhodně pro své zdraví uděláte víc dobrého, než když si místo nich dopřejete chipsy. Ale ani s mandlemi to nepřehánějte, jsou dost tučné. Stačí jíst denně pouhé čtyři kousky.

Pokud si namočíte mandle a dopřejete svému tělu čtyři mandle denně, začnete pozorovat věci, o kterých se vám ani nesnilo. Mandle jsou velmi zdravé a výživné, proto v namočené formě našemu tělu velmi prospívají.

Už naše babičky věděly, že mandle jsou takový malý zázrak. Obsahují minerály, vitamín E, zinek, vápník, hořčík, omega-3 mastné kyseliny a spoustu dalších prospěšných látek.

Mandle před konzumací namáčejte

Možná se pozastavujete nad tím, proč byste je měli namáčet. Důvod je jednoduchý, suché mandle obsahují enzymové inhibitory, které chrání semena až do doby klíčení. Tyto látky pak blokují enzymy v našich střevech. No a po namočení se tyto inhibitory deaktivují. Navíc je konzumace namočených mandlí vhodnější pro naše trávení. Tělo tak přijme větší množství živin, než kdybyste je jedli suché. Toto neplatí jen pro mandle, ale pro všechny oříšky.

Spařené mandle snadno zbavíme slupky. Mandle před konzumací namáčejte Zdroj: Pintau Studio / Shutterstock.com

Stačí si dát čtyři mandle denně a snížíte si hladinu špatného cholesterolu, který je známý jako spouštěč srdečních onemocnění. Toto tvrzení je podpořeno několika studiemi.

Mandle také obsahují vitamíny a minerály potřebné pro růst a kvalitu vlasů. Hořčík a zinek vlasy posilují a vitamín B podporuje jejich délku a lesk.

Mandle jsou zdrojem antioxidantů

Prevenci srdečních onemocnění také dopomáhá konzumace mandlí. Jsou zdrojem antioxidantů a vaše pleť díky nim vypadá mladší. Také díky nim lze bojovat s rakovinou kůže a škodlivým vlivům působícím na pokožku. Namočené mandle udržují pokožku lépe hydratovanou a s jejích pomocí se lépe hojí jizvy.

Loupané mandle se prodávají v různých úpravách. Loupané mandle se prodávají v různých úpravách. Zdroj: Moving Moment / Shutterstock.com

Mandle obsahují zdravé tuky, bílkoviny a vlákninu, která pomáhá při hubnutí. Navozují pocit sytosti, čímž omezují přejídání a udržují hladinu cukru v krvi stabilnější. Zlepšují i mozkovou aktivitu a snižují riziko demence. Mandle byste měli dávat i dětem, pokud chcete, aby byly chytré. Jsou vhodné i pro těhotné ženy.

Jak jsme ale zmiňovali, stačí čtyři mandle denně. Myslete na to, že všeho moc škodí a toto dávkování dodržujte. Uvidíte, že to bohatě stačí.

Zdroje: www.zenysro.cz, www.ceskozdrave.cz, www.vitalitis.cz

Akční letáky