Opruzeniny mohou velmi znepříjemnit dovolenou.
Zdroj: Archiv ireceptar.cz

Co dělat, abyste si v létě neuhnali vlka?

Jste zastánkyní punčocháčů, syntetického oblečení nebo trpíte nadváhou? Pak jste skvělou adeptkou na to chytnout „vlka“. Opruzeniny, intertrigo, neboli lidově vlk, je nepříjemná kožní vyrážka objevující se v intimních partiích. Víte, jak se mu v létě vyhnout?

[Komerční prezentace]

Opruzeniny mohou velmi znepříjemnit dovolenou. Opruzeniny mohou velmi znepříjemnit dovolenou. Zdroj: Archiv ireceptar.cz

V létě, kdy se všichni potíme a mnohdy nosíme nevhodné oblečení, je ideální období na to „chytit vlka“. Mnoho lidí má „vlka“ spojeného se svědivou vyrážkou v okolí konečníku, ale opruzeniny se často vyskytují v tříslech, podél lemu podprsenky, v podpaží a rovněž i na místech, kde je kůže převislá. K hlavním faktorům, které se podílejí na vzniku nepříjemné a pálivé vyrážky, patří zejména upnuté a syntetické oblečení, dlouhé sezení v autě nebo ve vlaku na kožených sedačkách a sport. Částečně se na jejich vzniku také podílí dlouhodobý stres nebo nadváha.

Prouzeniny způsobují mnoho nepříjemností. Prouzeniny způsobují mnoho nepříjemností. Zdroj: Archiv ireceptar.cz

Jak opruzeniny vznikají?

Většina lidí „vlka“ již někdy zažila, buďto už v dětském věku nebo až v dospělosti. Tato vyrážka nejčastěji vzniká na místech, kde je dostatečně vlhko a kůže je tam jemně zraňována třením kůže o kůži nebo kůže o oblečení. Například v tříslech, na stehnech, pod prsy, v podpaží či v různých záhybech kůže, ale i na zádech působením nevhodného batohu.

V místě vlhké zapářky dochází k odření kůže, kde následně začne působit množství bakterií, kvasinek, apod., které způsobí zčervenání a nepříjemné až bolestivé pálení. Tyto mokvající prasklinky jsou velmi otravné a trápí nejednoho člověka, ale dá se s nimi bojovat.

Jak předcházet vzniku opruzenin?

V první řadě se zamyslete nad tím, jaké oblečení nosíte a zda dopřává vašim intimním partiím dostatek pohodlí. Vzniku opruzenin můžete částečně předcházet vhodnou volbou spodního prádla a oblečení. Noste pouze oblečení ze 100% bavlny, které dobře saje pot a na sportovní aktivity volte kvalitní funkční oblečení. To bude vaši kůži zbavovat přebytečné vlhkosti a potu a umožní snadné větrání. Oblečení volte raději volnější, které umožní pokožce dostatečně dýchat.

Jak s nimi účinně bojovat?

Umyjte zasažené partie mýdlem s dezinfekčním účinkem. Postižená místa rozhodně opakovaně neumývejte ani netřete. Zarudnutí pokožky můžete příjemně zchladit studeným obkladem nebo přípravkem, který zmírní podráždění.

Skvělým pomocníkem z lékárny, který vám pomůže lépe zvládat nepříjemné opruzeniny v horkých dnech a zabrání dalšímu mokvání pokožky je IntimComfort®. Přípravek, který předchází a mírní projevy opruzené nebo zapařené pokožky. Obsahuje speciální roztok určený k boji proti opruzeninám. V jeho složení navíc najdete také výtažek z heřmánku, který má skvělé dezinfekční, regenerační a zklidňující účinky. Díky tomu tlumí projevy svědění pokožky a udržuje ji mikrobiálně čistou. IntimComfort® je k dostání ve dvou variantách: jako vlhčené ubrousky nebo ve spreji.

Intim Comfort Intim Comfort Zdroj: Archiv ireceptar.cz

Nyní pro vás jedinečná akce: Při koupi produktu IntimComfort na www.intimcomfort.cz DOPRAVA ZDARMA při objednávce nad 225 Kč, zadejte kód IM07. Platnost akce do 30. 6. 2017.

Akční letáky