obrázek z archivu ireceptar.cz
Zdroj: Archiv ireceptar.cz

Boskovice: Husí slavnosti

Boskovice, malebné město uprostřed Moravy svého času prosluly vyhlášeným chovem hus. Drůbež byla tak dobře krmená, že se stala žádaným zbožím na trhu ve Vídni. Na někdejší husí tradici volně navazují každoroční Husí slavnosti. Přijeďte ochutnat husí speciality!

V sobotu 27. a v neděli 28. září 2008 se v Boskovicích, v parku před Zámeckým skleníkem, u muzea a v boskovických restauracích uskutečnil další ročník Husích slavností. 

Očekávaný byl vedle jiných částí programu jarmark. Konal se oba dny od 9 do 19 hodin. Na trhu byly k mání jak výrobky lidových řemeslníků tak produkty, jako je husí sádlo, paštika či jiné speciality. Byl o ně zájem převeliký.

Při Husích slavnostech soutěží boskovické restaurace v přípravě husích jídel Při Husích slavnostech soutěží boskovické restaurace v přípravě husích jídel Zdroj: Archiv ireceptar.cz Tradičně se uskutečnila soutěž, tentokrát o nejlépe upečenou husu. Pečínky zájemci ochutnali v Zámeckém skleníku.

Slavnosti tradičně provázely husí menu v boskovických restauracích, třeba pečená husa se šouletem.

V programu pro děti sehráli ochotníci pohádku Zlatá husa.

Příležitost vystavit drobné zvířectvo využili chovatelé, k vidění byla výstava historické zemědělské techniky. 

Kdo si návštěvu města zpříjemnil procházkou například na mohutnou hradní zříceninu nad zámeckým areálem, nelitoval. Je odtud pěkný výhled do podhradí, do údolí říčky Bělá na Malou Hanou a Drahanskou vrchovinu.

Dalši tipy na výlety za inspirací najdete v rubrice Kalendář akcí

Akční letáky