obrázek z archivu ireceptar.cz
Zdroj: Archiv ireceptar.cz

Bostonský teriér, sebevědomý atlet a přítel rodiny

Pes, který patří mezi nejoblíbenější americká plemena, již nemá agresivitu svých buldočích předků. Je citlivým přítelem celé rodiny. Potřebuje však své lidi co nejvíce nablízku.

Bostonský teriér je jedním z mála původních amerických plemen. Vznikl křížením buldoků a bulteriérů pro politováníhodnou zábavu lidí, dnes už naštěstí zakázanou, a to psí zápasy. Dalším šlechtěním však získal menší velikost a také sníženou agresivitu. Jako samostatné plemeno byl v USA uznán již v roce 1893 a dodnes patří k plemenům nejoblíbenějším.

štěně bostonského teriera štěně bostonského teriera Zdroj: Archiv ireceptar.cz

Odvážný, přátelský i sebevědomý

obrázek z archivu ireceptar.cz obrázek z archivu ireceptar.cz Zdroj: Archiv ireceptar.cz

Pokud koupíte štěně od "chovatele", který vás nepustí domů, podpoříte nelegální množírny, kde psi žijí v otřesných podmínkách jako sotva přežívající stroje na výrobu štěňat!

Bostonský teriér je inteligentní, klidný a sebevědomý pes. Dobře se přizpůsobuje své rodině, je přátelský a velice citlivý, ale na druhé straně také velmi ostražitý a odvážný. Je to silný, atletický pes s hranatou hlavou a čtvercovým černým čenichem. Má velké kulaté oči tmavé barvy s živým výrazem, velké netopýří, vztyčené uši a svalnaté tělo s hlubokým, širokým hrudníkem a krátkým hřbetem.

bostonský terier bostonský terier Zdroj: Archiv ireceptar.cz

Učenlivý rodinný pes

Poměrně rád a rychle se učí a jeho výchova nebývá náročná. Měl by však být vychováván velmi důsledně, někdy bývá trochu tvrdohlavý. Nároky na prostor nemá příliš velké, potřebuje však co nejvíce kontaktu se svým pánem. Jeho posláním je být své rodině přítelem a společníkem.

Akční letáky