Kočičím škrábancům můžeme snadno předcházet.
Zdroj: Budimir Jevtic / Shutterstock.com

Jak odnaučit kočky škrábat. Chovatelka přišla na jednoduchý a účinný trik

Kočičí drápy jsou proslulé a dokáží způsobit nepěkné škrábance. Pokud však přistoupíme na kočičí hru, můžeme se jim vyhnout. Chovatelka prozradila trik, jak se kočičím škrábancům dokáže ubránit.

Kočky umí svoje drápky sice dokonale zatáhnout, ale proč se dokonalou manikúrou občas nepochlubit. Jsou pěkně ostré a zahnuté, takže co kočka zachytí, jen tak nepustí. Třeba si  chce ulovit jenom vaši pozornost, prostě si hrát. A nevědoma si síly svých nabroušených malých zbraní, zasekne trochu citelněji. Jenže jeden zaseknutý drápek a pěticentimetrový škrábanec, to je něco úplně jiného. A záleží hlavně na vás, jak tohle kočičí laškování dopadne.

Kočičí drápy mohou způsobit pořádné škrábance. Kočičí drápy mohou způsobit pořádné škrábance. Zdroj: Valeriy tsimbalyuk / Shutterstock.com

Mnoho lidí ani netuší, že onen dlouhý škrábanec na noze nebo na ruce si vysloužili proto, že  kočičku vylekali. Reflexivně přitáhli napadenou končetinu k sobě, což kočku přiměje zásek ještě zpevnit. Drápanec si pak pohybem vlastně způsobíte sami, tak je to!

Záleží hlavně na vás, jak tohle kočičí laškování dopadne. Záleží hlavně na vás, jak tohle kočičí laškování dopadne. Zdroj: Tamonwan apaikawee / Shutterstock.com

„Naučila jsem se při zaseknutí drápků rukou nebo nohou nehýbat, neucukávat, naopak kočku oslovím jménem, pohladím ji, případně jí dám pamlsek – a jsem bez škrábanců. A to je ta naše kočka pěkně divoká potvůrka.“ radí Eva Kulhánková z Hostivic, jak se klidem a laskavostí vyhnete poranění.

Akční letáky