Toto tepelné čerpadlo typu split řeší hned několik požadavků najednou. Často se totiž stává, že vnitřní jednotku tepelného čerpadla je potřeba umístit do obytných prostor v interiéru, kde je limitovaný prostor, požadavek na minimální hlučnost a také vizuální dojem z daného technického zařízení. Benefitem je vynikající úroveň akustického tlaku pouhých 32/24 dB(A) pro model s výkonem 4 kW. Tepelné čerpadlo vzduch-voda De Dietrich Strateo s integrovaným zásobníkem TV o objemu 190 l pro tři režimy – topení, chlazení a přípravu teplé užitkové vody – řeší všechny na začátku zmíněné požadavky. Výrobce De Dietrich jej nabízí ve třech výkonových verzích 4, 6 nebo 8 kW.

Cílovou skupinou pro tepelné čerpadlo De Dietrich Strateo jsou majitelé nových nebo rekonstruovaných rodinných domů běžné velikosti. Velmi důležitou roli při výběru správné varianty tohoto tepelného čerpadla je stanovení tepelné ztráty daného objektu, podle které se poté stanovuje odpovídající výkonová verze. De Dietrich aktuálně nabízí využití nového vlastního softwaru, pomocí kterého můžeme pro daný objekt na základě tepelné ztráty jednoduchým způsobem namodelovat provoz tepelného čerpadla, s ním spojenou ekonomiku a případně porovnat náklady na vytápění s jiným zdrojem tepla. Zároveň lze určit i bod bivalence, což je venkovní teplota, při níž tepelné čerpadlo již nedává dostatečný výkon a spíná tzv. bivalentní zdroj, například integrovaný elektrokotel,“ říká Vladislav Maruška ze společnosti BDR Thermea zastupující značky De Dietrich a BAXI na zdejším trhu.

Velmi kompaktní vnitřní modul zmíněného tepelného čerpadla ve velmi zdařilém designovém provedení, vybavený integrovaným elektrokotlem o výkonu 3 kW, vyniká půdorysnými, téměř čtvercovými rozměry 586 x 560 mm s celkovou výškou 1949 mm. V případě nedostatku místa na technickou místnost tak lze vnitřní modul vhodně zakomponovat např. do kuchyňské linky nebo typové vestavěné skříně. Model Strateo vyniká také z pohledu topného faktoru COP, kdy při teplotách +7 °C venkovního vzduchu / +35 °C topné vody je jeho hodnota až 5,2 potvrzující vysokou tepelnou účinnost.

S venkovní jednotkou, která prošla nedávným redesignem, je vnitřní jednotka propojena chladivovým potrubím. V něm cirkuluje nový typ chladiva R32 s přibližně třetinovou hodnotou potenciálu globálního ohřevu GWP (hodnota 675) oproti původnímu chladivu R410 (hodnota 2088) znamenající ve výsledku mnohem šetrnější přístup k životnímu prostředí. Zajímavostí je rovněž usnadněná montáž vnitřní jednotky pomocí patentovaného připojovacího hydraulického rámu EASYDRAULIC s uzavíracími ventily. I díky němu je nyní montáž tohoto tepelného čerpadla časově až 2x kratší a samozřejmě mnohem jednodušší.

Samozřejmostí tepelného čerpadla řady Strateo je možnost vzdáleného ovládání tepelného komfortu domova v kombinaci s prostorovým regulátorem SMART TC nebo také integrace celkového ovládaní jeho funkcí v rámci platformy De Dietrich – Loxone. Různé parametry tepelného čerpadla lze pak regulovat jedním systémem i pro všechny ostatní důležité funkce v domě (žaluzie, osvětlení, audio, bezpečnost atd.)

Velmi podstatnou informací pro investory je také možnost čerpat k nákupu tepelného čerpadla De Dietrich Strateo hned několik typů dotací z aktuálního programu Zelená úsporám. Pokud je tepelné čerpadlo s teplovodním systémem vytápění a přípravou teplé vody náhradou za elektrické vytápění je možné čerpat finanční podporu ve výši 100 000 Kč. V případě kombinace tepelného čerpadla s fotovoltaickým systémem se poskytnutá částka zvyšuje dokonce na 140 000,- Kč. Ve všech ostatních případech technologie ohřevu teplé vody je zmíněným programem poskytnuta dotace ve výši 45 000 Kč.

Z pohledu údržby a pravidelného servisu je důležité zmínit další výrazný benefit a tím je 5letá záruka na tepelná čerpadla De Dietrich.

ODKAZ: https://www.dedietrich-vytapeni.cz/