Zdroj: cel-tec

Fotopasti jsou nenápadným strážcem pro chaty a velké zahrady

Na první pohled si jich ani přátelská návštěva nejspíše nevšimne, a právě to nasvědčuje velmi dobré spolehlivosti při výkonu práce. Tahle zařízení jsou malá, skladná a k provozu jim stačí jen pravidelně vyměňovat baterie. Maskování na jedničku je samozřejmostí, fotopast je velmi nenápadná a v zeleni se doslova ztratí. Hodí se nejen pro chaty, ve kterých většinu roku nikdo nebude, ale také jako spolehlivá ostraha zahrad, lesních cest nebo sadů s ovocem. Zkrátka, všude, kde je to zrovna zapotřebí!

Odolá rozmarům počasí, nabídne i jednoduché nastavení

Může efektivně pracovat v létě i v zimě, nevadí jí mrazy nebo období, kdy panují typická prázdninová vedra. Fotopasti mají i neviditelný noční přísvit, takže jim nebude dělat nejmenší problémy ani čtyřiadvacetihodinový provoz a dohlédnou skutečně daleko – vetřelec na pozemku může být vzdálen až patnáct metrů, a přesto neunikne ze záběru. Pravděpodobně ani nebude tušit, že je natáčen nebo fotografován, záznamy si pak snadno stáhnete z SD karty a předáte je policii. Taková cenná stopa se při vyšetřování rozhodně neodmítá! Spoušť má odezvu kratší než jednu vteřinu, takže i kdyby se vám k chatě dostala jen lesní zvěř, budete vědět naprosto o každé nezvané návštěvě. A pokud jde o úvodní nastavení těchto zařízení, díky českému menu nebudete mít prakticky žádnou práci…

Zabezpečení kódem, dešťová přeháňka vůbec nevadí

A vlastně, jak funguje fotopast? Princip je hodně jednoduchý, čidlo zaznamená pohyb (člověka nebo zvířete, to už nehraje velkou roli) a začne fotit nebo nahrávat video. Zloděj se klidně bude usmívat do kamery, aniž by cokoliv tušil. Výhodou moderních fotopastí je i voděodolnost, ale také zabezpečení pomocí PIN kódu, takže si nastřádaný materiál budete moci prohlédnout jen vy.

S výběrem vám rádi poradí na eshopu cel-tec.cz.

 

Akční letáky