Garážová vrata LOMAX představují maximální komfort pro motorkáře.
Zdroj: LOMAX

Garážová vrata LOMAX – bezpečné i komfortní parkování i pro motocykly

Správné uskladnění motocyklu vyžaduje zejména teplé a bezpečné prostředí. Tyto podmínky zaručí zejména kvalitní garážová vrata. Ta od společnosti LOMAX uživatelům navíc nabízí nebývalý komfort, k jejich ovládání totiž není nutné ani sundávat rukavice.

Když se řekne garáž, většina lidí si v ní představí zaparkovaný automobil. Velká část uživatelů je však využívá i pro svá jednostopá motorová vozidla. Garáž pro motocykly přijde vhod nejen v zimě, kdy umožní uchovávat stroje v suchém a teplém prostředí, ale také v létě. Zaparkovaný motocykl na ulici totiž může svádět k odcizení. Například za loňské léto evidovala policie 472 případů krádeže jednostopých vozidel.

„I proto jsou v tomto směru základem pro zabezpečení motocyklu kvalitní garážová vrata. Jejich převodovka dovede zabránit nechtěnému zvednutí, u vrat lze zároveň kombinovat mechanické zarážky s různými elektrickými prvky“ osvětlil bezpečnostní hledisko garážových vrat Petr Přichystal ze společnosti LOMAX.

Garážová vrata pro klidný spánek všech motorkářů. Garážová vrata pro klidný spánek všech motorkářů. Zdroj: LOMAX

V současnosti nejpopulárnější variantou garážových vrat je takzvaný sekční typ, kdy jsou vrata rozdělena na jednotlivé sekce, které zajíždějí pod strop. Pro motocyklisty mohou být v tomto směru ideálním řešením vrata posuvná, která fungují na podobném principu jako sekční typ. Jednotlivé sekce se pouze zasouvají do boku garáže. Při vjezdu motorkou je tak není nutné otevírat na maximum, ale pouze do té míry, aby do nich uživatel s motocyklem pohodlně vjel. Většina motorkářů totiž při uskladnění svého dvoustopého vozidla volí jeho parkování vedle automobilu.

Sekce garážových vrat se mohou zasouvat do boku a umožnit tak průjezd pouze na motorku. Sekce garážových vrat se mohou zasouvat do boku a umožnit tak průjezd pouze na motorku. Zdroj: LOMAX

„Díky výrobě na míru jsme schopni vytvořit i samostatná garážová vrata pouze pro motocykl. Ocení to zejména ti uživatelé, kteří motorku parkují v samostatné garáži či u velké garáže preferují více samostatných vjezdů. Minimální šířka vrat může být pouhých 80 centimetrů, pro pohodlný vjezd na motocyklu je však potřeba zhruba dvakrát tolik,“ upřesnil Petr Přichystal.

Obrovskou výhodou garážových vrat LOMAX je zejména jejich komfortní ovládání. Uživatel má na výběr ze dvou druhů dálkových ovladačů, jejich součástí jsou přitom dostatečně velká pogumovaná tlačítka. Díky tomu tak může garážová vrata ovládat přímo v motorkářských rukavicích. „Na českém trhu se jedná prakticky o unikát. Většina ovladačů je totiž buď příliš velká nebo má naopak příliš malá tlačítka, což pro motorkáře nepředstavuje kdovíjaký komfort. Snažili jsme se proto tento stav změnit,“ uvedl Petr Přichystal.

Komfortní ovládání garážových vrat LOMAX. Komfortní ovládání garážových vrat LOMAX. Zdroj: LOMAX

Ovladač lze díky klipse pověsit i na samotnou motorku. Odpadá tedy starost, že uživatel po dlouhé cestě na motocyklu musí nejprve hledat ovladač a následně sundávat rukavice, aby si mohl garáž otevřít. „Pro fajnšmekry je také možné na ovladači vyrobit i siluetu motocyklu. To stejné pak platí i o samotných vratech,“ doplnil Přichystal.

Garážová vrata LOMAX díky použití nejmodernějších technologií zajišťují ten nejlepší servis pro správnou péči o motocykl. Stroj je tak udržován v suchu a teple, což zajišťuje zejména izolační polyuretanová pěna s hustotou až 50 kilogramů na metr krychlový. „Díky tomuto materiálu jsou vrata relativně lehká, a to při zachování výborných tepelně-izolačních vlastností. Chytrá vnitřní konstrukce přerušuje jednotlivé tepelné mosty, tedy místa, kudy uniká největší množství tepla,“ uzavřel Petr Přichystal.

Akční letáky