obrázek z archivu ireceptar.cz
Zdroj: Archiv ireceptar.cz

Velikonoce 2019: volné dny, recepty, tradice i dekorace

Do Velikonoc už nezbývá příliš času a tak není divu, že mnozí usilovně hledají nápady na dekorace i osvědčené recepty na velikonoční dobroty. Věříme, že si v pestré nabídce Receptáře vyberete.

Velikonoční přání a dekorace

  • velikonoční a jarní přání – zapomeňte na kupované pohlednice a vyrobte originální velikonoční přání. Do jejich tvorby můžete zapojit i menší děti.
  • velikonoční osení - kdy a jak ho nejlépe vysévat a co všechno můžete k výsevu použít.
  • velikonoční věnec - jeho výroba není složitá. Inspirujte se přírodou - využijte větvičky, skořápky, peříčka.
  • velikonoční tvoření - originální velikonoční výzdoba, snadné velikonoční dekorace, tradiční i méně obvyklé zdobení kraslic, neobvyklé balení koledy
  • květiny skvěle doladí velikonoční aranžmá. Ať už sáhnete po pestrobarevných petrklíčích (primulkách), jarních rychlených cibulovinách nebo využijete atraktivní cinerárii (starček, popelivku) či vytvoříte vlastní dekoraci.

Recepty na velikonoční sladkosti

Drobné sladkosti můžete s předstihem připravit jako pohoštění pro koledníky. Inspiraci můžete hledat i mezi vánočními recepty, nejčastěji se používá těsto na perníčky nebo linecké. Stačí zvolit příhodné tvary či zdobení (kuřátka, ovečky, kraslice).

Recept na velikonočního beránka

K tradičním velikonočním symbolům patří beránek. Receptů na velikonočního beránka najdete na našem webu přes dvě desítky. Je libo beránka biskupského, kakaového s kokosem, tvarohového,  makového, z majonézy, s citronovou polevou, jablečného, mourovaného, mrkvového, ořechového, mandlového, čokoládového, tvarohového, olejového nebo kynutého? Pamatovali jsme i na ty, kteří nemají na pečení beránka vhodnou formu: recepty na beránky bez formy.

Velikonoce na webu iReceptar

Velikonoční dekorace, zdobení kraslic, sladké i slané velikonoční recepty, historie, tradice. To vše se skrývá pod klíčovým slovem Velikonoce. Množství inspirace také najdete na našem profilu na síti Pinterest

Kdy budou Velikonoce v roce 2019?

Boží hod velikonoční se podle kalendáře katolické církve slaví první neděli po prvním jarním úplňku (ten byl 31. března).

  • Zelený čtvrtek - 18. dubna
  • Velký pátek – 19. dubna (svátek a volný den v České republice)
  • Bílá sobota – 20. dubna
  • Velikonoční neděle, Boží hod velikonoční – 21. dubna
  • Velikonoční pondělí - 22. dubna (svátek a volný den v České republice)

Akční letáky