Kdy a jak sklízet správně jablka?
Zdroj: Profimedia

3 smrtelné hříchy při sklizni jablek. Neděláte je taky?

Kdy sklízíte jablka? Víte, kdy přišel jejich čas nebo je trháte, jak vás napadne? I s jablky se to musí umět. Skliďte ve správný okamžik a těšte se z jablek ještě několik měsíců. 

Zdroje: abecedazahrady.dama.czprima-receptar.cz

Na sklízení jablek není všude stejný metr

Na to, kdy sklízet jablka, neexistuje žádný osvědčený kalendář. Jablka jsou zralá a vhodná ke sklizni od konce července do konce října nejen podle druhu, ale také podle místních podmínek. Každý, kdo má zahradu ve výše položených místech, ví a rok co rok vidí, jak se velmi liší podmínky k výsevu, výsadbě, době kvetení i dozrávání. V některých oblastech jde o rozdíl až dvou týdnů i víc. Kdo si počká ten se dočká.

odrůdy jablka Jablka nejsou všechna stejná a i u nás je pěstujeme v různých podmínkách. K tomu je třeba přihlédnout.  Zdroj: Shutterstock

Sklizení jablek se zabívají i odborníci

Z odborného hlediska se také o sklizni jablek vedly dlouhé úvahy a vyšla celá řada článků hodnotící nejen o tom, kdy je jablko skutečně zralé, ale také jaká jablka jsou nejvhodnější k uskladnění.

Ideální zralost jablka se pozná nejen podle vyzrálosti jader uvnitř plodu, ale také podle toho, zda jablka po pootočení lze lehce očesat. Pokud uchopíte jablko a pootočíte jím o 90 ° stopka by měla sama povolit a jablko utrhnout. Jablko by mělo jít utrhnout lehce, prostě by to mělo jít samo. Dobře vyzrálé plody jsou nejlepší také k uskladnění, vydrží dlouho bez toho, aby se jablka kazila. Jablka by měla mít vždy stopku.

Naopak přezrálá jablka mohou být moučná a málo šťavnatá. Často také ztrácejí na lesku. 

Sbírání jablka Sklizeň jablek není věda, ale i to se musí dělat pořádně, aby jablíčka vydržela co nejdéle.  Zdroj: Dmytro Sheremeta/Shutterstock.com

I sklizeň samotná má svá pravidla

S jablky se musí zacházet jako s vajíčky. Trhejte je rukou či česáčkem po jednom. Pokud se vám potlučou, začnou rychle hnít. Taková jablka je lepší dát bokem a brzy zkonzumovat nebo zpracovat, aby případným vadnutím a zahníváním nepoškodila další uskladněné plody. Proto záleží nejen na utržení, ale také na uložení do koše, přepravky nebo lísky.

Češi milují jablka. Roční spotřeba na osobu činí 20 kg. Na uskladnění jablek si dejte záležet.  Zdroj: Arina P Habich / Shutterstock

Skladování jablek je nejlepší jen v jedné vrstvě. Nejlepší podmínky bývají ve sklípku určeném pro ovoce. Takový je chladný, kde se teplota pohybuje mezi 2 a 5 °C a poměrně vlahý. Vzdušná vlhkost by měla ideálně dosahovat 80 až 90 %. 

Sklípek by měl být také čistý. Z toho důvodu jej můžete před uskladněním ovoce vybílit vápnem nebo vysířit sirnými knoty. 

Akční letáky