Slinivka i slezina jsou velmi důležité orgány těla, o které bychom měli pečovat. Jenže většina lidí neví jak. My vám přinášíme recept na elixír, který vám je pročistí.

Slinvka je důležitá pro správné trávení a udržování hladiny cukru v krvi.Také díky enzymům zpracovává a vstřebává živiny. Pokud je tedy slinivka poškozena nebo špatně pracuje, může dojít k hormonální nerovnováze a vaše tělo onemocní. Klasickým příkladem je cukrovka. Proto je nutné tento orgán pravidelně detoxikovat a čistit.

Pokud netušíte, jak přírodní cestou tento orgán zbavovat toxinů, pak vyzkoušejte osvědčené recepty jako nepřetěžování se, relax a pokud možno pozitivní mysl. Také je důležité udržovat tělo v pohybu.

Během detoxu pijte velké množství bylinkových čajů a čisté neperlivé vody. Zvýšené množství tekutin totiž rychleji odvádí škodlivé látky z těla.

Vsaďte na sílu pampelišek

Skvělá je pampeliška a čaje z ní připravené. Pampeliška ovlivňuje tvorbu trávicích šťáv a tlumí křeče a bolesti v oblasti slinivky. Doplňte kořen pampelišky kořenem lopuchu, v kombinaci jsou nepřekonatelným detoxikačním nápojem, díky němuž odstraníte toxiny, které se vám dostaly do těla kouřením, pitím alkoholu a konzumací tučných jídel.

Také zpestřete svůj jídelníček a doplňte dalšími bylinnými produkty. Třeba zázvorem nebo ženšenem. Skvělá je i skořice, která prokrvuje orgány a zlepšuje krevní oběh, to také přispívá ke správnému trávení. Dále pomáhá s chřipkou a nachlazením.

Černý kmín má univerzální použití, poradí si se zánětem, bakteriemi i kvasinkami. Podporuje imunitní systém a zlepšuje stav pokožky či vlasů. Používá se především při potížích s trávením, při projevech alergií a při vysokém krevním tlaku.

Slezina ovlivňuje kvalitu imunitního systému

Slezina zodpovídá za kvalitu imunitního systému a také odstraňuje toxiny z těla. Filtruje krev a zároveň ji čistí. Dále kontroluje množství červených krvinek v krvi.

O tom, že jsou slinivka a slezina spjaty, nemůže být pochyb. Slezina ovlivňuje přes slinivku správnou funkci tenkého střeva.

Stejně jako u slinivky, tak i u sleziny pomohou s očistou bylinky a změna životního stylu. Je nutné si dopřávat psychický i fyzický odpočinek.

Zdroj: www.efia.cz, www.bylinkyprovsechny.cz, www.prirodnilekarna.cz