Jedlá soda a jablečný ocet, v kombinaci, dokáží mnohé zázraky
Zdroj: focal point / shutterstock

Zdravotní problémy, které vyléčí kombinace jedlé sody a jablečného octa

Mix z jedlé sody a jablečného octa. Dva snadno dostupné produkty, které příznivě ovlivní stav vašeho organismu. Jednoduché, ale zároveň úžasné přírodní tonikum, které má vliv na zvýšení pH lidského těla a pomůže k uzdravení mnoha neduhů.

Zdroj: vitalitis.czvitalitis.cz, doktor Mark Sircus, dietolog Beth Czerwony

Co říkáte spojení těchto dvou ingrediencí?

Není na škodu vědět, že jablečný ocet a jedlá soda mají sice odlišné pH, avšak kombinace těchto ingrediencí neuškodí, naopak často pomáhá! Má totiž skvělý alkalizační účinek. Říká se, že jablečný ocet je pramenem zdraví a krásy! Je bohatý na vitaminy A a B, mastné kyseliny, draslík, zinek, síru a železo. Díky vysokému množství síry také pročisťuje organismus. Má i vzácnou vlastnost – je močopudný a pomáhá tělu s odbouráváním přebytečné vody. Dalším jeho přínosem je schopnost snižování hladiny špatného cholesterolu. Výživoví specialisté jej doporučují jako zdravotní tonikum na mnoho zdravotních problémů.

Jablečný ocet například snižuje hladinu krevního cukru a krevní tlak u pacientů s cukrovkou 2. typu Jablečný ocet například snižuje hladinu krevního cukru a krevní tlak u pacientů s cukrovkou 2. typu Zdroj: shutterstock.com

Jak si vzácný nápoj připravit?

Není nic jednoduššího, než vzít sklenku teplé vody a přidat do ní 1 lžíci jablečného octa a špetku jedlé sody. Pak už stačí jen vše důkladně promíchat.

Jak a kdy užívat?

Začněte ráno na lačno a během dne 3 hodiny před jídlem. Doporučuje se pít maximálně 3 sklenice denně. Budete mile překvapení, že vám bude příjemně klesat hmotnost a ještě více oceníte příval životní energie. V každém případě udělejte po několika týdnech přestávku.

Co všechno ovlivňuje a proč je tak prospěšný?

Určitě budete konzumovat více tekutin. Zvolte nejlépe obyčejnou vodu či bylinný čaj. Zabráníte tak dehydrataci těla, která má za následek mnoho zdravotních problémů.

Protože nápoj z jablečného octa a jedlé sody obsahuje živiny a enzymy, bude váš organismus lépe trávit snězené potraviny.

S čištěním pračky pomůže jedlá soda a ocet. Není nic jednoduššího, než vzít sklenku teplé vody a přidat do ní 1 lžíci jablečného octa a špetku jedlé sody Zdroj: gcafotografia / Shutterstock.com

Které zdravotní nesnáze vyladí?

Artritida a bolest

Zvýšený pitný režim a alkalizující povaha nápoje napomůže zlepšení nepříjemné artritidy a zmenší mnoho bolestí v těle.

Kožní problémy

Trápí vás akné? Vaše pokožka je suchá či drsná? Dočkáte se příjemné změny. Často jsou kožní problémy vyvolány kyselým systémem a dehydratací. A skvěle si poradí i s kožními mykózami!

Trávicí potíže

Trpíte pálením žáhy či poruchou trávení? Zcela jistě se vám také uleví, protože jedlá soda neutralizuje žaludeční šťávy.

Alergie a studené příznaky

Tonikum má vliv na vyladění mnohých alergií a třeba i kopřivky. Buď zmizí nebo se alespoň zmírní. Skvěle působí též na zlepšení stavu při bolestech v krku, rýmě a kašli.

Mykózy nehtů

A skvěle si poradí i s mykózami! Jablečný ocet ničí přirozené prostředí, ve kterém se plísně množí, a proto je skvělou možností, jak s mykózou zatočit. Soda zas neutralizuje a čistí prostředí nehtového lůžka. 

Akční letáky