Toaletní papír - víte, jak ho správně zavěsit?
Zdroj: Lucia Romero / Shutterstock.com

Jak správně zavěsit toaletní papír? Existuje způsob, který vám ušetří peníze

Znáte ty věčné spory, zda máslo škrábat nebo krájet a toaletní papír věšet směrem ke zdi nebo ven? Pojďte se s námi podívat na výhody a nevýhody zavěšení toaleťáku oběma způsoby.

Toaletní papír potřebujeme každý den, proto většina z nás vybírá hebký, kvalitní a příjemný. V dnešní době můžete volit mezi barvami, vzory, tloušťkou i vůní, je jen na vás, který vyberete. Nyní se pojďme pobavit o tom, jak správně toaletní papír zavěsit, aby vám to ušetřilo peníze.

Možná jste si mysleli, že je úplně jedno, jak mít toaleťák na záchodě zavěšený, položený či postavený, ale není to pravda. Určitá pravidla vám usnadní jeho používání, a navíc ho spotřebujete méně, čímž ušetříte peníze.

Toaletní papír v lednici absorbuje pachy a přebytečnou vlhkost. Toaletní papír v lednici absorbuje pachy a přebytečnou vlhkost. Zdroj: Profimedia

Okrajem ke zdi nebo do prostoru?

Existují dvě varianty, jak lze umístit toaletní papír do držáku. Buď ho můžete dát okrajem ke zdi nebo okrajem k sobě. Možná si ani neuvědomujete, jak to máte doma vy, tudíž se jděte podívat a vyzkoušejte obě možnosti. 

Samozřejmě se můžete rozhodnout pro ten způsob, který je vám příjemnější. Nebo můžete spíš myslet na svou peněženku a papír zavěšovat směrem do místnosti. Nejenže se tak papír lépe roluje, ale máte také lepší přehled, kolik čtverečků si odtrhnete. Víte tedy, jestli papírem plýtváte, či nikoliv. Sami dobře víte, že hlavně děti občas rolují jak zběsilé. To nyní budou mít pod dohledem.

Toaletní papír do modrého kontejneru nepatří Existují dvě varianty, jak lze umístit toaletní papír do držáku. Zdroj: dersigne / Shutterstock.com

Výhody umístění okrajem do místnosti

Další výhodou je, že se nebudete dotýkat zdi, kde jsou bakterie. Vám se tak nedostanou na ruce a vy tak neroznášíte dál žádné infekce. Navíc, co si budeme povídat, ani dlaždičky pak nebudou upatlané od vašich rukou a samozřejmě to jde i mnohem jednodušeji než v opačném případě.

Je nám jasné, že odteď budete všude kontrolovat, jak mají zavěšený toaletní papír a možná ho na návštěvě pak budete i obracet. Nevadí, uděláte tím i ostatním službu a ušetříte jim nějakou tu korunu.

Zdroj: www.svetkreativity.cz, www.svetzeny.cz, www.bydleni.instory.cz

Akční letáky