Krupicová kaše většině z nás evokuje dětství, kdy jsme ji jedli alespoň dvakrát týdně, protože mamince její příprava zabrala jen pár minut. A jak jsme si nad dobrotou politou rozteklým máslem a posypanou cukrem a kakaem šmakovali.

Dnes už nemusí být pouze v této formě. Existují nejrůznější varianty, jak krupičnou kaši ozvláštnit. Přidat na ni můžeme ovoce, oříšky či nejrůznější toppingy.

Nadýchaná a jemná kaše bez hrudek

Pojďte se spolu s námi podívat na to, jak si krupičnou kaši připravit nadýchanou, jemnou a bez hrudek. Nikdo nechce totiž jíst betonovou hmotu, která nám zaplácne břicho. I z tohoto obyčejného jídla můžete totiž připravit gurmánský zážitek.

Na přípravu krupicové kaše potřebujeme krupičku, mléko a máslo. Ideální je krupička dětská, která je jemnější. Máslo není nutné, ale zase kaši zjemní, tudíž se vyplatí ho do klasického receptu přidat.

Krupičku si nejprve hodinu dopředu namočte a pak ji pořádně povařte. Pokud však plánujete krupicovou kaši k snídani, klidně si krupičku namočte na noc, ráno pak bude ideální. Nabobtná a během vaření snadno změkne a navíc je jemná a bez hrudek. Následně přidejte mléko, které můžete lehce osolit. Také lze do směsi přidat trochu cukru, ale rozhodně to není nutné. Dále můžete vyměnit mléko za smetanu, která z kaše vytvoří zase úplně jiný chuťový zážitek.

Dlouhý var je důležitý kvůli zažívání

Pokud chcete připravit dvě porce, přidejte do půl litru mléka čtyři lžíce krupičky. Za častého míchání přiveďte k varu a přibližně deset minut vařte doměkka. Nepřestávejte, když krupice zhoustne, je totiž ještě polosyrová.

Důležitý je dlouhý var i kvůli dětskému zažívání. Po odstavení z plotny do ní vmíchejte plátek másla. Nejčastěji se podává s kakaem, máslem a cukrem. Skvělá je ale také posypaná skořicovým cukrem nebo čerstvým ovocem či ořechy. Originální je i příprava naslano. Kaši během varu osolíme a podáváme s osmaženou cibulkou či slaninkou.

Zdroj: www.prozeny.cz, www.zrzkavkuchyni.cz, www.crunchysnack.cz